Sukcesy zapaśników na międzynarodowych arenach

4Międzynarodowy turniej zapaśniczy juniorów i juniorów młodszych (kadetów) w Dorog – Węgry odbył się w dniach: 10-12.03.2017 r. W mocno obstawionych zawodach startowały reprezentacje większości państw z Europy środkowej w tym również Kadra Polski, w której znaleźli się zapaśnicy ZSOMS w Raciborzu. Najlepiej spisał się Kamil Czarnecki (kl. III GFZ), który podczas turnieju kadetów w bardzo dobrym stylu wywalczył pierwsze miejsce w kat. 46 kg. Na podium stanął także Jakub Majdański (kl. I LZL), który wywalczył srebrny medal w kategorii do 69 kg. Ponadto Gracjan Głogiewicz (kl. I LZL) zajął 8. miejsce w kat. 63 kg, a startujący wagę wyżej Mariusz Tochwin (kl. I LZL) został tym razem sklasyfikowany na dalszej pozycji. W rozgrywanym równolegle turnieju juniorskim Filip Petrończak (kl. II SL) wywalczył brązowy medal w wadze 60 kg. Natomiast Mateusz Szewczuk (kl. II SL) uplasował się na 5. miejscu w wadze 66 kg.

Natomiast w stolicy Chorwacji w Zagrzebiu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Seniorów, w którym bardzo 5dobrze wypadł absolwent ZSOMS Dawid Ersetic, który w bardzo mocnej stawce rywali wywalczył srebrny medal w wadze do 59 kg. Dopiero w finale raciborzanin musiał uznać wyższość utytułowanego Masuto Kawany z Japonii. Dzięki temu sukcesowi Dawid ma duże szanse na reprezentowanie naszego kraju w Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się na początku maja w Serbii.