Liceum


rok2017Kształcenie w liceum odbywa się na czterech poziomach. W roku szkolnym 2023/2024 kształcimy w następujących oddziałach:

Klasa 1 C Straży Granicznej

Klasa 1 D Straży Granicznej

Klasa 1 FL piłkarsko-lekkoatletyczna mistrzostwa sportowego

Klasa 1 PZ pływacko-zapaśnicza mistrzostwa sportowego /mamy wolne miejsca!/

W klasie drugiej LOMS kształcenie w ramach kontynuacji kierunków, odbywa się w następujących oddziałach:

Klasa 2 C Straży Granicznej

Klasa 2 D Straży Granicznej

Klasa 2 FL piłkarsko-lekkoatletyczna mistrzostwa sportowego

Klasa 2 PZ pływacko-zapaśnicza mistrzostwa sportowego /mamy wolne miejsca!/

24254949_10208168105800318_6427185085330407371_o

W klasie trzeciej LOMS kształcenie w ramach kontynuacji kierunków, odbywa się w następujących oddziałach:

Klasa 3 C Straży Granicznej

Klasa 3 D Straży Granicznej

Klasa 3 LPZ – lekkoatletyczno-pływacko-zapaśnicza mistrzostwa sportowego

W klasie czwartej LOMS kształcenie w ramach kontynuacji kierunków, odbywa się w następujących oddziałach:

Klasa 4 B Straży Granicznej

Klasa 4 C Straży Granicznej

Klasa 4 LPZ- lekkoatletyczno-pływacko-zapaśnicza mistrzostwa sportowego

W każdym z oddziałów możliwa jest edukacja domowa!

Przeniesienie ucznia do ZSOMS w czasie roku szkolnego odbywa się na podstawie rozmowy z rodzicami i dzieckiem, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (32 415 44 59 wew. 42). W czasie rozmowy konieczne jest przedstawienie ostatniego świadectwa szkolnego oraz innych istotnych dokumentów (zaświadczeń z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, lekarskich…). Przyjęcie ucznia jest uzależnione od liczby wolnych miejsc w danym oddziale. Nie przyjmujemy uczniów do klas IV liceum ogólnokształcącego.

Klasa pływacka, lekkoatletyczna, piłkarska i zapaśnicza są oddziałami mistrzostwa sportowego. Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją sportową. Od 1977 roku szkolimy młodych adeptów, miłośników i pasjonatów sportu – przyszłych mistrzów oraz reprezentantów naszego miasta, województwa i kraju na arenach międzynarodowych. Doskonale wiemy, jak dobrze połączyć naukę ze sportem.

Atuty Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego:

15723637_10206029169608250_5954168714122614392_oUmiejętnie łączymy naukę z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie. Stwarzamy naszym uczniom odpowiednie warunki do rozwoju, zdobywania wiedzy i realizowania swoich pasji. Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych – od typowo naukowych (przygotowujących do matury i konkursów przedmiotowych) poprzez dziennikarskie, artystyczne i sportowe. Profesjonalnie przygotowujemy do egzaminów maturalnych – proponujemy dodatkowe zajęcia i indywidualne podejście do ucznia. Chcemy, aby absolwent SMS-u był ciekawy świata, nie bał sie zadawać pytań, potrafił dyskutować, aby był świadomy tego, że jest ważny i może zmieniać rzeczywistość – stąd spotkania z ciekawymi ludźmi: przedstawicielami służb mundurowych, znanymi sportowcami, specjalistami i praktykami w zakresie wielu dziedzin.

Na bazę zespołu szkół oddaną do dyspozycji naszych uczniów składa się: internat, stołówka, obiekty sportowe: kompleks lekkoatletyczny – hala, tartan, dwie sale sportowe, siłownie, sauny, kryta pływania.

Ponadto zapewniamy dostęp do nowoczesnych pracowni wyposażonych w sprzęt multimedialny, dysponujemy 60 stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu. Zapewniamy również opiekę medyczną (specjaliści odnowy biologicznej, pielęgniarka), a przede wszystkim możemy pochwalić się doświadczoną, pełną pasji i zaangażowania kadrą nauczycielsko – trenerską, przygotowującą uczniów do dalszej edukacji naukowej i sportowej na najwyższym poziomie.

Aktualności z życia liceum można znaleźć wybierając kategorię liceum w kolumnie po prawej stronie.

Komentowanie jest wyłączone