Liceum

Drodzy Rodzice, rok2017

Kochani Uczniowie,

przedstawiamy atuty naszego LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO MISTRZOSTWA SPORTOWEGO,

wchodzącego w skład ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Raciborzu.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie informacje związane z prowadzoną rekrutacją do klasy pierwszej liceum znajdziecie na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie ZSOMS

 

Kształcenie w liceum odbywa się na trzech i czterech poziomach, obecnie prowadzimy nabór do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. W roku szkolnym 2019/2020 kształcimy w następujących oddziałach:

– klasa lekkoatletyczno-pływacka mistrzostwa sportowego (po gimnazjum)

– klasa zapaśnicza mistrzostwa sportowego (po gimnazjum)

– klasa lekkoatletyczna mistrzostwa sportowego (po szkole podstawowej)

– klasa pływacko-zapaśnicza mistrzostwa sportowego (po szkole podstawowej)

– klasa ogólna pod patronatem służb mundurowych (po gimnazjum)

– klasa ogólna pod patronatem służb mundurowych (po szkole podstawowej)

Klasa pływacka, lekkoatletyczna i zapaśnicza są oddziałami mistrzostwa sportowego. Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją sportową. Od 1977 roku szkolimy młodych adeptów, miłośników i pasjonatów sportu – przyszłych mistrzów oraz reprezentantów naszego miasta, województwa i kraju na arenach międzynarodowych. Doskonale wiemy, jak dobrze połączyć naukę ze sportem.

W klasie drugiej LOMS kształcenie w ramach kontynuacji kierunków, odbywa się w następujących oddziałach:

Klasa 2 BL 24254949_10208168105800318_6427185085330407371_o

Klasa 2 CL

Klasa 2 PL (pływanie)

Klasa 2 LZL (lekkoatletyka, zapasy)

W klasie trzeciej LOMS kształcenie w ramach kontynuacji kierunków, odbywa się w następujących oddziałach:

Klasa 3 BL

Klasa 3 CL

Klasa 3 LPL (pływanie, lekkoatletyka)

Klasa 3 LZ (zapasy)

Atuty Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego:

15723637_10206029169608250_5954168714122614392_oUmiejętnie łączymy naukę z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie. Stwarzamy naszym uczniom odpowiednie warunki do rozwoju, zdobywania wiedzy i realizowania swoich pasji. Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych – od typowo naukowych (przygotowujących do matury i konkursów przedmiotowych) poprzez dziennikarskie, artystyczne i sportowe. Uczniowie klas pierwszych wybierają przedmioty rozszerzone zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Profesjonalnie przygotowujemy do egzaminów maturalnych – proponujemy dodatkowe zajęcia i indywidualne podejście do ucznia. Chcemy, aby absolwent SMS-u był ciekawy świata, nie bał sie zadawać pytań, potrafił dyskutować, aby był świadomy tego, że jest ważny i może zmieniać rzeczywistość – stąd spotkania z ciekawymi ludźmi: przedstawicielami służb mundurowych, znanymi sportowcami, specjalistami i praktykami w zakresie wielu dziedzin.

Na bazę zespołu szkół oddaną do dyspozycji naszych uczniów składa się: internat, stołówka, obiekty sportowe: kompleks lekkoatletyczny – hala, tartan, dwie sale sportowe, siłownie, sauny, kryta pływania.

Ponadto zapewniamy dostęp do nowoczesnych pracowni wyposażonych w sprzęt multimedialny, dysponujemy 150 stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu. Zapewniamy również opiekę medyczną (specjalista odnowy biologicznej, pielęgniarka), a przede wszystkim możemy pochwalić się doświadczoną, pełną pasji i zaangażowania kadrą nauczycielsko – trenerską, przygotowującą uczniów do dalszej edukacji naukowej i sportowej na najwyższym poziomie.

 

Informujemy, że wszystkie aktualności z życia liceum można znaleźć wybierając kategorię liceum w kolumnie po prawej stronie.

Komentowanie jest wyłączone