2012-2013

Wycieczka rowerowa

W dniu 27 czerwca zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do lasu miejskiego „Obora” w Raciborzu. Tempo jazdy dostosowywaliśmy do triathlonisty Artura Jońca (nie było to łatwe) i do stanu roweru jednej z wychowanek. Anna Jarnot, wychowawczyni, całą drogę prosiła o postój i zaczęcie pikniku już po 10 minutach jazdy. Dotarliśmy na miejsce, a tam zaczęliśmy naszą mega ucztę. W przerwach między jedzeniem graliśmy w „kartofla” i próbowaliśmy podciągnięć na kółkach gimnastycznych (ścieżka zdrowia). Kamil Kuruc był w tym zdecydowanie najlepszy. Uszkodzenie dętki w jednym z rowerów, spowolniło nasz dojazd do Internatu. O godzinie 15 dotarliśmy na miejsce.


Turniej gier zespołowych

W dniach 26-27 czerwca odbyły się rozgrywki między wychowankami Internatu w trzech dyscyplinach sportowych. Były to: siatkówka, koszykówka i piłka nożna. Drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo.  Po rozegraniu meczy w dwóch pierwszych dyscyplinach był remis. W kolejnym dniu rozgrywek mecz piłki nożnej wyłonił zwycięzców. Nagrodą była specjalna „wypasiona” kolacja przygotowana w internackiej stołówce.

12turniej3 12turniej2 12turniej1


Ognisko

W połowie czerwca, po wielu dniach deszczowej pagody, udało nam się w końcu wspólnie spotkać przy ognisku. Przy ogniu, piekąc kiełbaski, dobrze się przy tym bawiąc, spotkali się wychowankowie i kilku nauczycieli. Niektórzy wychowankowie przełamali się także, a nie jest to zawsze łatwe, do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Dodatkową rozrywką była gra w piłkę siatkową w tzw. „ziemniaka”.

12ogn2 12ogn3 12ogn4


Wizyta dzieci z Kuźni Raciborskiej

Współpraca naszego internatu z zaprzyjaźnioną placówką opiekuńczo -wychowawczą z Kuźni Raciborskiej zaowocowała kolejnym spotkaniem. Wychowankowie tejże placówki zostali zaproszeni  do Raciborza. Goście mieli możliwość skorzystania ze szkolnego basenu. W czasie tych zajęć nasi wychowankowie uczyli   gości pływać i rozwijać swoje  umiejętności w tej dziedzinie.   Uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności pływackie. Na koniec  zaprosiliśmy naszych gości do internatu,  aby  zobaczyli jak mieszkają nasi podopieczni. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

12wizyta2 12wizyta3 12wizyta4 12wizyta1


Turniej w hokeju stołowym

W internacie został zorganizowany turniej hokeja stołowego. W rywalizacji wzięło udział około 20 wychowanków.  Przez prawie dwa tygodnie mieli oni możliwość zapoznania się zasadami tej gry i  możliwość rozegrania kilku meczy. Rywalizacja, szczególnie o najlepsze miejsca, wzbudziła wiele emocji. Była to jednak przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i lepszego poznania się.  Trzech najlepszych wychowanków otrzymało nagrody w formie bonów podarunkowych do jednego  z raciborskich sklepów.
12hokej1 12hokej2 12hokej3 12hokej4

Pożegnanie maturzystów

Pod koniec kwietnia, jak co roku, żegnamy naszych absolwentów. W kameralnym gronie spotkali się nasi maturzyści, wychowankowie, którzy chcieli ich pożegnać oraz wychowawcy. Maturzyści zostali oficjalnie pożegnani przez przewodniczącego rady internatu i jednego z wychowawców. Wieczór, swoim tanecznym występem, uświetnił wychowanek internatu – Janek Pacan. Maturzyści otrzymali drobny upominek ufundowany przez kierownika internatu.
13pozegn4 13pozegn3 13pozegn2 13pozegn1

Wizyta w domu dziecka

Wychowawcom internatu  udało  się nawiązać współpracę  z jednym z domów dziecka. Samorząd  internatu przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród wychowanków, zorganizował zbiórkę słodyczy, aby wspomóc wyżej wspomnianą placówkę w Kuźni Raciborskiej.Z drobnymi upominkami wybraliśmy się (wychowawcy, wychowankowie) w odwiedziny do podopiecznych tegoż domu dziecka. Na miejscu, pracownik placówki opowiedział nam, jak wygląda rozkład dnia ich podopiecznych. Nasi wychowankowie mieli możliwość zadawania pytań. Zaskakująca była informacja, że prawie wszystkie dzieci, które przebywają w placówce mają rodziców. Z różnych jednak przyczyn nie mogą z nimi mieszkać. Potem był czas na rozmowy i wspólną zabawę z dziećmi. Myślę, że każda osoba uczestnicząca w tej wycieczce indywidualnie, na swój sposób przeżyła to spotkanie i została uwrażliwiona na potrzeby innych.

13domdz4 13domdz3 13domdz2 13domdz1


Wycieczka do centrum handlowego

Mieszkańcy internatu, z racji nauki szkolnej i intensywnego cyklu treningowego, zwykle nie mają czasu na „większe” zakupy. Stąd pomysł na wspólny wyjazd na zakupy do centrum handlowego „Plaza” w Rybniku. Był czas na spacer, zakupy i miły czas w kawiarni.
13sklep4 13sklep3 13sklep2 13sklep1

Wypad na sanki

Korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych (zimno, śnieżnie) wybraliśmy się na jedną z raciborskich górek pozjeżdżać na sankach, oponach i innych sprzętach. Pomysł spodobał się wychowankom. Bawiliśmy się jak dzieci. Całe szczęście, że obeszło się bez kontuzji.

12sanki412sanki312sanki212sanki1

 

 

 


Wyjście na pizzę

W dniu 24.01.2013 jedna z grup wraz z wychowawcami wybrała się do pizzerii. Przyjazny klimat, dobre jedzenie, ożywione dyskusje na różne tematy sprawiły, że spędziliśmy bardzo miło czas.

12pizza312pizza212pizza1


Uroczysta kolacja wigilijna

17 grudnia 2012 kolędowaliśmy wspólnie przy wigilijnym stole. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele dyrekcji szkoły: Pani Ewa Lewandowska, Pan Arkadiusz Tylka, Pan Dariusz Szymczycha. W ramach świątecznej kolacji spożyliśmy tradycyjne wigilijne potrawy. Składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Młodzież dodatkowo została obdarowana słodyczami. W miłej świątecznej atmosferze zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Była to jedna z niewielu okazji, kiedy mogliśmy się wszyscy spotkać i zasiąść przy wspólnym stole.

12wigilia1 12wigilia2 12wigilia3


Wyjazd do teatru
13 grudnia 2012 odbył się wyjazd z grupą wychowanków na musical  „Our house” do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Tematyka młodzieżowa, oszałamiająca scenografia, taniec, muzyka na żywo, przypadły do gustu uczestnikom wyjazdu.
12teatr1

Mikołajkowy turniej w „Hoketa”

W ramach zajęć jednej z grup wychowawczych zorganizowano Mikołajkowy Turniej w Hoketa. Jest to bardzo dynamiczna gra polegająca na strzelaniu krążkami przez jeden otwór na środku planszy. Celem gry jest przebicie wszystkich swoich krążków na pole przeciwnika. W grze wzięli udział wszyscy obecni wychowankowie. Zwycięzcą został Mateusz Grzesik, który otrzymał drobny upominek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

12hoket1 12hoket2 12hoket3

 


Mikołaj

W tym roku Mikołaj też nas nie zawiódł i przyszedł do naszego internatu! Mikołaj wraz ze swymi pomocnikami odwiedził wszystkich wychowanków internatu rozdając im drobne prezenty. Niektórzy od Mikołaja otrzymali pochwały, a inni ostrzeżenia. 

12mikołaj1 12mikołaj2 12mikołaj3 12mikołaj4

 


Andrzejki

W tym roku wielu wychowanków uczestniczyło  w zorganizowanych „Andrzejkach” W nastrojowej atmosferze zjedliśmy przygotowane pyszne ciasta. Potem bawiliśmy się na andrzejkowej dyskotece.

12andrzejki1 12andrzejki2 12andrzejki3


Ognisko

W pierwszej połowie października kiedy była jeszcze piękna jesień udało nam się zorganizować ognisko. Upiekliśmy kiełbaski, zajadali sałatki. Udało nam się też zaśpiewać kilka piosenek przy akompaniamencie gitary.

12ogn4 12ogn3 12ogn2 12ogn1


Spotkanie integracyjne
W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego odbyły się zajęcia integracyjne dla wychowanków internatu. w czasie wesołej zabawy, gier integracyjnych wychowankowie mieli możliwość lepiej się poznać i wspólnie z wychowankami miło spędzić czas.
12integracja1 12integracja2 12integracja3 12integracja4 12integracja5 12integracja6

 

Komentowanie jest wyłączone