Internat

HISTORIA INTERNATU

Internat Szkoły rozpoczął swoją działalność równocześnie z powstaniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli we wrześniu 1977 roku. Pierwotną siedzibą internatu był budynek znajdujący się przy pl. Okrzei. W czasie powodzi stulecia w roku 1997 budynek ucierpiał. Znajdował się na obszarze zalanym. Po przeprowadzeniu koniecznego remontu, internat funkcjonował tam do roku 2005. Od września tego samego roku  internat ma nową siedzibę. Na potrzeby internatu zostało zaadaptowane piętro jednego z budynków szkolnych przy ulicy Kozielskiej. Dzięki nowej lokalizacji wychowankowie nie muszą tracić czasu na pokonywanie drogi do szkoły, ponieważ wszystkie obiekty są usytuowane w jednym miejscu.

Dawny internatDawny budynek internatu. Obecnie Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Obecny budynek internatu.

UMIEJSCOWIENIE

Internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego mieści się w jednym z budynków szkolnych przy ulicy Kozielskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie internatu znajduje się główny budynek szkolny i obiekty sportowe (sala gimnastyczna, boisko szkolne i basen).

POKOJE I POMIESZCZENIA INTERNATU

W internacie znajduje się 19 pokoi mieszkalnych 2-, 3-, 4-osobowych z łazienkami. Pokoje wyposażone są w łóżka (piętrowe i pojedyncze), szafy, stoły i krzesła. Na terenie internatu znajduje się pomieszczenie pralni, w której wychowankowie mogą wyprać swoje rzeczy i je wysuszyć w odpowiednim urządzeniu. Dla wychowanków, którzy pragną w ciszy, istnieje specjalne pomieszczenie przeznaczone do cichej nauki. Internat jest placówką koedukacyjną.

OPIEKA

Internat zapewnia opiekę całodobową, również w weekendy. Nad podopiecznymi czuwa   grono wykwalifikowanych wychowawców-pedagogów. W godzinach popołudniowo-wieczornych, kiedy w internacie toczy się „najintensywniejsze życie”, nad wychowankami czuwa dwóch, a nawet trzech wychowawców. Opiekunowie w tym czasie starają się organizować młodzieży czas wolny, pomagają w nauce i przeprowadzają różnego rodzaju zajęcia. W internacie i jego bezpośrednim otoczeniu znajduje się monitoring, który przyczynia się do poprawy stanu bezpieczeństwa  wychowanków. Internat zamieszkują tylko uczniowie  Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego  uczęszczający do klas gimnazjum i liceum.

WYŻYWIENIE

W budynku internatu mieści się stołówka, która zapewnia trzy podstawowe posiłki dziennie. Stołówka jest czynna także w soboty i niedziele.

Więcej informacji:

z życia internatu

rada internatu

kadra internatu

informacje dla rodziców

Komentowanie jest wyłączone