2015-2016

Uczniowie internatu w schronisku dla zwierząt

Dnia 4 maja wychowankowie internatu wraz z wychowawcami wybrali się do raciborskiego schroniska dla zwierząt. Celem wizyty było uwrażliwienie naszych podopiecznych na los niechcianych zwierząt oraz przekazanie karmy dla zwierząt. Pieniądze na pożywienie zebrano wcześniej na kiermaszu wielkanocnym zorganizowanym przez wychowanków internatu. Pracownicy  schroniska oprowadzili nas po schronisku przedstawiając swoich podopiecznych.  Uczestników wycieczki bardzo wzruszył los piesków, które były porzucone lub bite przez swych byłych właścicieli.

16psy4 16psy3 Schronisko Schronisko

 

 

 


Pożegnanie maturzystów w internacie

W środę 20 kwietnia o godzinie 20.30 w internacie odbyło się pożegnanie maturzystów. Maturzyści wraz ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami zasiedli przy stole zastawionym pysznymi smakołykami. Wiele radości i miłych wspomnień wywołała prezentacja multimedialna przygotowana przez wychowawców. Prezentacja była oparta na zdjęciach zgromadzonych przez wszystkie lata pobytu naszych absolwentów w internacie. Wychowawcy grup maturalnych wraz z panią kierownik wręczyli okolicznościowe dyplomy. W tym roku opuszczają nas: Małgorzata Niedźwiedzka, Aleksandra Tomala, Daria Warmińska, Bartłomiej Hałas, Bartłomiej Remień, Aleksander Kijewski i Jakub Żurek. Specjalne upominki dla Aleksandry Tomali i Małgorzaty Niedźwiedzkiej za pomoc w tworzeniu kulinarnych specjałów wręczyła wychowawczyni pani Justyna Krajczy. Wszystkim naszym absolwentom życzymy właściwych wyborów życiowych i aby nas miło wspominali!

16poż.int816poż.int616poż.int516poż.int416poż.int316poż.int2PożegnaniePożegnanie

 

 

 

 

 

 


Zajęcia „Sport na wesoło” w internacie

11 kwietnia odbyły się w sali gimnastycznej zajęcia pod tytułem „Sport na wesoło”. Zostały przeprowadzone różne konkurencje: wyścigi w workach, bieg z łyżką na której była piłeczka.  Odbył się mecz piłki nożnej. Największe jednak emocje wywołał turniej w siłowaniu się na rękę. Mistrzem naszego internatu w tej konkurencji został Kamil Przybyszewski, wicemistrzem- Patryk Jeziorski. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Małgorzata Niedźwiedzka. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali słodkie nagrody.

Sport na wesoło sportin11 sportin10 sportin6 sportin5 sportin3 sportin2 Sport na wesoło Sport na wesoło Sport na wesoło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kiermasz wielkanocny

23 marca wychowankowie internatu wspólnie z wychowawcą Panią Justyną Krajczy zorganizowali Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu można było podziwiać i zakupić babeczki, marcepanki i inne ciasteczka. Wychowankowie – Daria Warmińska, Ola Tomala, Gosia Niedźwiedzka, Weronika Majewska,  Nicola Soluch – znakomicie spisały się w roli  wolontariuszy, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Całkowity dochód z kiermaszu przekazany zostanie na Schronisko dla zwierząt w Raciborzu.

Kiermasz Kiermasz

 

 

 


Internacki Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna”

Aby wprowadzić naszych wychowanków w świąteczny nastrój, w internacie został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Trzyosobowe jury wybrało najlepsze prace. Ich autorzy zostali nagrodzeni. Konkurs został zorganizowany przez panią Justynę Cyran. Oto wyniki:

W kategorii przestrzennej :

I miejsce Daria Warmińska

II miejsce Małgorzata Niedźwiedzka

III miejsce Aleksandra Tomala

W kategorii płaskiej:

I miejsce Dawid Szelepa

II miejsce Arkadiusz Czyżak

III Marcin Szulkowski

Wyróżnienia:

Klaudiusz Matura

Eryk Walecki

Pisanki

 

 

 


Konkurs plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym”

Na początku marca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „ Kwiat dziełem doskonałym”. Konkurs został zorganizowany przez wychowawców internatu. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej lub płaskiej pracy plastycznej zainspirowanej światem kwiatów. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Jury w składzie: P. Anna Kornel, P. Justyna Krajczy, P. Justyna Cyran i P. Katarzyna Rudnicka miały ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wybrano zwycięzców. Na laureatów czekały dyplomy, książki, przybory do pisania oraz słodkości. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace wysyłamy teraz do Polkowic, aby wzięły udział w dalszej walce, już na etapie ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Na fotografiach przedstawiono tylko najlepsze prace we wszystkich kategoriach wiekowych.

16kwiat6 16kwiat5 16kwiat4 16kwiat3 16kwiat2 Konkurs plastyczny 16kwiat9 16kwiat8 Konkurs plastyczny Konkurs plastyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konkurs znajomości gwary śląskiej

7 marca odbył się w internacie konkurs znajomości gwary śląskiej. W konkursie uczestniczyli chętni wychowankowie dopingowani przez publiczność. Uczestnicy musieli rozwiązać specjalny test ze znajomości  „śląskiej godki”.   Atrakcją był słodki poczęstunek oraz ciekawe upominki. Zwyciężyli:

I miejsce: Sylwia Spojlar,

II miejsce: Martyna Kubik,

III miejsce: Marcin Szulkowski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za mile spędzony czas.

16gwara4 16gwara2 Konkurs- gwara konkurs- gwara

 

 

 


Walentynki

W lutym tradycyjnie obchodzimy Walentynki. Święto cieszące się coraz większą popularnością. Dla wychowanków internatu była to kolejna okazja, aby się wspólnie spotkać i dobrze bawić. Przeprowadzono konkurs wiedzy związany z tym świętem, wróżby walentynkowe i konkursy zręcznościowe. Najzabawniejsza była jednak „Randka w ciemno” zorganizowana na wzór dawnego programu telewizyjnego. Prawdziwe święto jeszcze przed nami – 14 lutego. Wszystkim życzymy miłego świętowania!

16walentynki7 16walentynki6 16walentynki5 16walentynki4 16walentynki3 Walentynki Walentynki

 

 

 

 

 

 


Impreza karaoke

W dniu 27.01.2016 została zorganizowana w internacie impreza karaoke. Dla wychowanków przygotowano specjalną mini scenę oraz artystyczną garderobę, w której każdy mógł wybrać jakiś strój, nakrycie głowy, bądź inny drobiazg. Uczniowie występowali głównie w grupach, choć zdarzały się również występy solowe. Każdy, niezależnie od talentu muzycznego, mógł wziąć udział. Wystarczyła  chęć włączenia się do wspólnej zabawy.

16karaoke2 16karaoke9 16karaoke8 16karaoke7 16karaoke5 16karaoke4 16karaoke3 Karaoke Karaoke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wychowankowie internatu w domu pomocy społecznej

25 stycznia grupa wychowanków internatu gościła w Domu Pomocy Społecznej „Dom św. Notburgi” w Raciborzu z okolicznościowym przedstawieniem. Uczniowie zaprezentowali spektakl muzyczno -teatralny o tematyce świątecznej. Po występie razem z publicznością zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Na występ przybyło ponad 50 osób. Byliśmy bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców ośrodka. Wcześniej uczniowie przygotowali ciasteczka, którymi zostali poczęstowani wszyscy obecni. Mieliśmy możliwość zwiedzić ośrodek, poznać historię tego miejsca i porozmawiać z seniorami. Nasza wizyta sprawiła wiele radości mieszkańcom ośrodka, w większości już w podeszłym wieku.

wys.dom3 Występ Występ

 

 

 


Sportowe bractwo internatu

Dziewiętnastego stycznia w internacie odbyło się spotkanie pod tytułem: „Sportowe bractwo internatu”. Nasi podopieczni czas wolny spędzili na zajęciach integracyjnych w formie rywalizacji rzutu lotkami do celu. Każdy z uczestników miał 5 rzutów. Utrudnieniem było wykonywanie rzutów do celu stojąc na poduszce stabilizacyjnej. Poziom zawodów był na bardzo wysokim poziomie. Miejsce zawodów emanowało pozytywnymi emocjami. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów słodki upominek. Zwycięzcą w kategorii kobiet została Marta Iżycka, kończąc zawody z wynikiem 280 punktów. W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się Grzegorz Łabędzki z wynikiem 210 punktów. Gratulujemy!

bractwo3 bractwo4 Rzuty lotkami Rzuty lotkami

 

 

 


Wyjście na sanki

Korzystając z zimowej aury wychowankowie internatu wybrali się wieczorną porą na sanki. Mimo późnej pory i zmęczenia wielu wychowanków chciało właśnie w taki sposób spędzić swój wolny czas. Z zawrotną prędkością zjeżdżaliśmy na sankach i innych „sprzętach”. Zorganizowano również jeden konkurs, w którym nagrodą był słodki upominek. Zabawie towarzyszył ogólny entuzjazm i radość. Wszyscy mają nadzieję, że taki wypad uda się jeszcze tej zimy powtórzyć.

2016sanki7 2016sanki6 2016sanki5 2016sanki4 2016sanki3 Sanki Sanki

 

 

 

 

 

 


Spotkanie wigilijne

21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez internat. Na odświętną kolacje poza wychowankami i wychowawcami internatu przybyło liczne grono: trenerów, nauczycieli, obsługi internatu i dyrekcji szkoły. Spotkanie rozpoczęły krótkie przemówienia,  łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Następnie zasiedliśmy do stołów i spożyliśmy świąteczną kolację z wigilijnych potraw. Wieczór uświetniło przedstawienie przygotowane przez wychowanków internatu zawierające bardzo istotny przekaz o tym, że wartości materialne i przyjemności tego świata często przysłaniają to, co najważniejsze- Jezusa Chrystusa. Na koniec wszyscy obecni odśpiewali kilka kolęd.

Wigilia Wigilia wigilia15int2 wigilia15int3 wigilia15int4 wigilia15int5 wigilia15int6 wigilia15int7 Wigilia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mikołajki

Z małym opóźnieniem, bo 7 grudnia, dotarł do internatu Święty Mikołaj. Towarzyszyły mu dwie białe śnieżynki, które pomagały rozdawać prezenty. Każdy z wychowanków otrzymał jakiś drobny upominek. W ramach dalszych obchodów został zorganizowany „Mikołajkowy Turniej w Siatkówkę”. W rozgrywkach wzięły udział cztery  drużyny. Zwycięski zespół otrzymał specjalny dodatek do kolacji w internacie.

15mikolaj9 15mikolaj8 15mikolaj6 15mikolaj5 15mikolaj4 15mikolaj3 15mikolaj2 Mikołaj Mikołaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Andrzejki

W dniu 25 listopada odbyły się w internacie tradycyjne „Andrzejki”. Prawie wszyscy wychowankowie obecni w tym dniu w internacie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Wieczór rozpoczął teleturniej zorganizowany na  wzór  telewizyjnej „Familiady”. Dwie „rodziny” rywalizowały ze sobą odpowiadając na przygotowane pytania zaczerpnięte z życia internackiego. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami. W dalszej części imprezy odbyły się jeszcze liczne zabawy związane z andrzejkowymi wróżbami. Dla wszystkich uczestników był przygotowany słodki poczęstunek. Każdy  został poczęstowany specjalnymi babeczkami, które zawierały  karteczki z wróżbami. Było jeszcze wiele innych smakołyków. Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku przez klucz. Na koniec chętni mieli możliwość potańczyć przy muzyce.

andrzjki4 andrzejki10 andrzejki9 andrzejki8 andrzejki7 andrzejki6 andrzejki3 andrzejki2 Andrzejki Andrzejki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Internat czyta dzieciom

9 listopada grupa wychowanków internatu zawitała do raciborskiego Przedszkola nr 3 im. Matki Polki. Celem tej wizyty było przeniesienie 5 i 6 – latków do krainy bajek i baśni. Aby przestąpić próg zaczarowanej krainy, dzieci musiały napić się magicznego eliksiru sporządzonego przez damę dworu. Po wypowiedzeniu zaklęcia cała grupa na własne oczy mogła zobaczyć śpiącą królewnę i jej ukochanego księcia. Królewna opowiedziała dzieciom historię swojego życia, a książę zaprosił dzieci do zabawy, w której to pokazywał maluchom jak ciężko było dotrzeć na szczyt wieży by obudzić ukochaną. Na koniec wizyty, nasze przemiłe wróżki częstowały przedszkolaków marchewkowymi babeczkami, które za zgodą królewny zostały przyniesione prosto z jej weselnego przyjęcia. Było dużo śmiechu i radości. Zapowiedzieliśmy przedszkolakom, że w ich progach niejedna jeszcze bajka zagości.

9przedszkole15 8przedszkole15 7przedszkole15 6przedszkole15 5przedszkole15 4przedszkole15 3przedszkole15 Występ w przedszkolu Występ w przedszkolu Występ w przedszkolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajęcia kulinarne w internacie

W ramach programu kulinarnego realizowanego przez jednego z wychowawców, co jakiś czas w internacie są przeprowadzane zajęcia kuchenne. W ostatnich dniach wychowankowie piekli babeczki z dodatkiem marchewek i jabłek (zdrowa żywność!). Takie umiejętności również sportowcom mogą się przydać. Babeczki zostały przygotowane dla dzieci z pobliskiego przedszkola. Poczęstunek stanowił element przedstawienia artystycznego, jakie nasi wychowankowie zaprezentowali przedszkolakom.

Pieczenie Pieczenie

 

 

 


Internacki Omnibus

W pierwszych dniach listopada wychowawca Jarosław Miąsik zorganizował w internacie turniej wiedzy- „INTERNACKI OMNIBUS”. Przygotowano dla dziesięciu uczestników ok. 150 pytań z zakresu wiedzy szkolnej, ciekawostek, wiedzy geograficznej, historycznej. Walka była zażarta, choć w duchu fair play. Widownia dopingowała uczestników. Wychowankowie wyznaczali do odpowiedzi konkurentów (na wzór znanego teleturnieju – „Jeden z dziesięciu”). Wyłoniono finałową „trójkę”. Rywalizacja finałowa przyniosła ostateczne rezultaty:

 I miejsce – Julia Koral z kl. 2PL,

II miejsce – Marta Bajura z kl. IIPL,

III miejsce – Patryk Jeziorski z kl. 1PL.

Finaliści otrzymali cenne nagrody – bony pieniężne do EMPIK-u. Serdecznie gratulujemy wiedzy zwycięzcom. Gratulujemy także pozostałym odważnym uczestnikom, którzy włączyli się do rywalizacji i wspólnej zabawy.

turniej wiedzy2 Turniej Turniej

 

 

 


Wybory internackie

Tradycyjnie już w pierwszych tygodniach października w internacie przeprowadzane są wybory do Rady Internatu. Wychowankowie wybierają swoich przedstawicieli, którzy współuczestniczą w podejmowaniu najważniejszych decyzji dotyczących życia w internacie. Szczere gratulacje dla tych którzy zostali wybrani !

wybory wybory

 

 

 


Ognisko integracyjne

W dniu 29 września odbyło się ognisko dla wychowanków internatu. Bardzo liczna grupa uczniów wyraziła chęć wzięcia udziału w takiej imprezie. Z czego się bardzo cieszymy, ponieważ po wieczornych treningach jest to dodatkowy wysiłek. Wieczór był bardzo pogodny ale  chłodny. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, a przygotowane specjały lepiej smakowały. Nieco wcześniej wychowawcy razem z wychowankami przygotowali samodzielnie ciasteczka i sałatki.  Na ognisku piekliśmy oczywiście kiełbaski. W czasie wieczoru towarzyszył nam wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

15ogn5j 15ogn6j 15ogn4j 15ogn3j Ognisko Ognisko

 

 

 

 

 

 


Wieczór integracyjny

Tradycyjnie już w pierwszych dniach września jest w internacie organizowany wieczór integracyjny. Wspólna zabawa sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, a nowi uczniowie mają możliwość poznać swoich starszych kolegów. Na początku wychowankowie i wychowawcy podziękowali Panu Jarosławowi Miąsikowi  za dwunastoletni trud pracy jako kierownik internatu. Bardzo trudna praca i duża odpowiedzialność. Potem już tylko się wspólnie bawiliśmy. Wychowawcy również czynnie uczestniczyli w zabawach. Rywalizacja w konkursach rozbudziła bardzo duże emocje. Najważniejsze jednak, że wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.

2015integr10 2015integr9 2015integr8 2015integr7 2015integr5 2015integr4 2015integr3 2015integr2 Integracja Integracja

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone