2013-2014

Wycieczka rowerowa

W dniu 25.06.2014  odbyła się nasza letnia wycieczka rowerowa. W związku z tym, że pogoda tego dnia nie była najlepsza (padał deszcz), nasze plany musieliśmy nieco zrewidować. Pierwszym celem wycieczki okazał się Mc Donald’s. Po cichu liczyliśmy, że pogoda może się jeszcze poprawić. Niestety tak się nie stało. Drugim celem  było raciborskie muzeum.  Większość wychowanków miała okazje zwiedzić je po raz pierwszy. Podsumowując, wycieczkę można uznać za udaną  mimo, iż aura nie dopisała. Udało nam się spędzić czas miło, aktywnie i z odrobiną kultury.

Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa Wycieczka rowerowa


Ognisko

Czwarty czerwca – pierwszy dzień dobrej pogody po tygodniach chłodu i deszczu. W tym właśnie dniu zorganizowaliśmy nasze internatowe ognisko. Poza pieczeniem kiełbasek i spożywaniem innych specjałów, był to czas wspólnej, dobrej zabawy. Graliśmy w „ziemniaka” i „koszykówkę”, a kiedy nastał wieczór śpiewaliśmy wspólnie piosenki przy akompaniamencie gitary. Istnieje powiedzenie, że muzyka łączy pokolenia. Tak właśnie się stało w czasie naszego wspólnego śpiewania. Wychowawcy i wychowankowie z przyjemnością śpiewali piosenki, które są znane wszystkim. Późnym wieczorem wróciliśmy do internatu- radośni i zadowoleni.

sprawni ognisko ognisko ognisko ognisko ognisko ognisko


Pożegnanie maturzystów

Jak co roku, pod koniec kwietnia, żegnamy naszych internatowych maturzystów. Wieczorem 24 kwietnia spotkaliśmy się ostatni raz w internacie. Dla uczniów został przygotowany słodki poczęstunek. Rozmawialiśmy o tym, co przez te kilka lat wspólnie przeżyliśmy i o planach naszych maturzystów na przyszłość. Wychowankowie, którzy się z nami żegnali otrzymali drobne upominki. Życzymy powodzenia na maturze!

zakończenie zakończenie zakończenie


Internat promuje zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie

20 marca przeprowadzono w internacie akcję promującą zdrowy styl życia, a w szczególności  zdrowe odżywianie. W tego rodzaju akcjach dobrze jest łączyć praktykę z teorią. Postanowiliśmy wspólnie z wychowankami przygotować różnego rodzaju sałatki. Przygotowując produkty rozmawialiśmy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, właściwego sposobu odżywiania, tego co nam szkodzi i z czym powinniśmy walczyć. Niepostrzeżenie udało nam się przygotować cztery rodzaje sałatek. Największą popularnością cieszyła się sałatka owocowa. Tym, co udało nam się zrobić, poczęstowaliśmy  wszystkich wychowanków w internacie. Większość była mile zaskoczona dodatkową „kolacją”. Niezależnie, wśród pewnej grupy wychowanków, został przeprowadzony test z wiedzy o żywieniu. Niektórzy wykazali się znakomitą wiedzą w tym temacie. Mamy nadzieję, że tego typu akcje skłonią naszych podopiecznych do zwrócenia uwagi na to jak i czym się powinni odżywiać.

zdrowe odzwianie Zdrowe odżywianie Zdrowe odżywianie Zdrowe odżywianie Zdrowe odżywianie

 

 

 


Walentynki

14 lutego  obchodzone są „Walentynki”.  Święto to cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy to święto uczcić  w internacie. Odbyło się to oczywiście w formie zabaw i konkursów w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni wychowankowie. W naszych „Walentynkach” chodziło o to aby lepiej się poznać, okazać sobie wzajemnie szacunek i sympatię, a przy okazji dobrze się bawić. Zwycięzcy konkursów otrzymali drobne, słodkie upominki.

walentynki1 walentynki2 walentynki3 walentynki4 walentynki5 walentynki6 walentynki7 walentynki8


Ferie zimowe 2014

Wielu  naszych podopiecznych spędziło całe ferie zimowe w internacie ciężko trenując. Byli to głównie pływacy, którzy przygotowywali się do zawodów. Staraliśmy się trochę urozmaicić im ten czas. Uczniowie mieli możliwość korzystania z sali gimnastycznej (gry zespołowe). Chętne osoby mogły wybrać się na ściankę wspinaczkową. Większość po raz pierwszy zmierzyła się z pionową ścianą i pokonała lęk przed wysokością. Zajęcia były urozmaiceniem  monotonii i trudów codziennych treningów.

Wspinaczka wspin2 wspin3 wspin4 wspin5 wspin6 wspin7 wspin8 wspin9 wspin10


Nowy sprzęt w internacie

W ostatnim czasie nasz internat wzbogacił się w nowy sprzęt. Za pieniądze, które Pan dyrektor przeznaczył  do zagospodarowania  przez wychowanków ( w ramach prezentu wigilijnego)  zakupiono  konsolę do  gier Xbox  360+ kinect i duży telewizor. Dodatkowo dla użytku wychowanków zakupiono notebooka z dostępem do Internetu, sprzęt muzyczny i kuchenkę mikrofalową. Dziękujemy!

xbox2 xbox1


Karaoke

13 stycznia bawiliśmy się wspólnie na „wieczorze karaoke”. Do tego celu przygotowano specjalnie jedną sale lekcyjną. Dużo zapalonych świec stworzyło odpowiedni klimat do takiej imprezy. Niektórych wiele kosztowało przełamanie się i zaśpiewanie wybranej piosenki przed publicznością. Radosna atmosfera sprawiła, że wiele osób się przełamało i zaśpiewało (włączając  wychowawców). Wszystkie osoby, które zdecydowały się wystąpić za odwagę otrzymały czekoladę. Można było zauważyć, że niektórzy  bardzo dobrze czuli się na „estradzie”, a może nawet odkryli jakieś ukryte talenty.

Karaoke karaoke2 karaoke3 karaoke4 karaoke5 karaoke6 karaoke7


Wieczór wigilijny

W grudniu tradycyjnie spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Na uroczystość przybyli przedstawiciele dyrekcji: Arkadiusz Tylka, Ewa Lewandowska, Dariusz Szymczycha. Po krótkim przywitaniu i życzeniach kierownika internatu oraz przedstawicieli dyrekcji,  przystąpiliśmy do tradycyjnych życzeń, podzielenia się opłatkiem i wspólnego posiłku. Dla wszystkich było niespodzianką, że  dyrektor ZSOMS okazał się dobrym św. Mikołajem i przyniósł prezent.  Był to bon o wartości 2000 zł przeznaczony dla internatu na dowolny cel. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na kolędowanie.  Zaskoczeniem dla nauczycieli i dyrekcji było bardzo mocne zaangażowanie uczniów  do wspólnego śpiewania kolęd. Wprawiło to wszystkich w bardzo radosny, świąteczny nastrój, a najbardziej dyrektora szkoły, który z tego powodu ogłosił,  że wartość  bonu  gwiazdowego podnosi  do kwoty 3200zł. W ciągu najbliższych dni wychowankowie zadecydują,  co jest najbardziej potrzebne do internatu. Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że udało nam się wspólnie spędzić czas w podniosłej atmosferze, a takie chwile nie zdarzają się codziennie.

Wigilia 13wigilia2 13wigilia3 13wigilia4


Mikołajkowy turniej siatkówki

W dniu 9 grudnia odbył się mikołajkowy turniej piłki siatkowej. W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Trzy składały się z wychowanków internatu, a jedną stanowili  nauczyciele i wychowawcy. Niektóre mecze były bardzo zacięte. Zawodom towarzyszył mocny doping i atmosfera dobrej zabawy. Drużyną niepokonaną okazał się zespół nauczycieli. Najlepszą drużyną wśród wychowanków okazała się ekipa występująca w czarnych koszulkach. Ten właśnie team  został obdarowany prezentami i specjalnym dodatkiem do kolacji. Przyznano również dwie nagrody dla najzabawniejszych zawodników. Otrzymali je: Bartek Remień i Daria Ptoszek.

Turniej 13turniej2 13turniej3 13turniej4 13turniej5 13turniej6 13turniej7


Mikołajki

Mikołaj nie zawiódł. W tym roku znów odwiedził wszystkich wychowanków internatu. Swoją obecnością sprawił wszystkim wiele radości,  co widać na zdjęciach.  Jak przystało na Mikołaja, obdarował wychowanków małymi,  słodkimi prezentami.

Mikołaj 13mikolaj2 13mikolaj4 13mikolaj5 13mikolaj6


Andrzejki

W dniu 28 listopada odbyły się w internacie „Andrzejki”. W tym roku wyjątkowo dopisała frekwencja. Wielu wychowanków chciało spędzić czas ze sobą i wspólnie się bawić. Poczęstunek w tym roku był bardzo obfity: owoce, napoje, ciasta. Jako, że były to „Andrzejki” nie obeszło się także bez wróżb z przymrużeniem oka. Ostatnim akordem naszej wspólnej zabawy były pląsy i wygibasy przy dyskotekowej muzyce.

Andrzejki 13andrzejki2 13andrzejki3 13andrzejki4


Projekcje filmów

Nową formą spędzania  wolnego czasu, zaproponowaną przez samorząd internacki i wychowawców, stało się wspólne oglądanie filmów na „dużym ekranie” przy użyciu projektora. Propozycja spodobała się wychowankom. Powstała koncepcja, aby przynajmniej  jeden raz w miesiącu, w dogodnym terminie, organizować podobne wieczory filmowe.


Ognisko

Po wielu dniach chłodu i deszczowej pogody nastała złota polska jesień. Stało się już zwyczajem, że o tej porze roku organizujemy dla wychowanków ognisko. Takie właśnie miało miejsce 8 października. Wieczór był całkiem przyjemny, a na niebie świeciły pięknie gwiazdy. Poza „ogniskowymi przysmakami towarzyszyła nam też muzyka. Udało nam się też stworzyć internatowy śpiewnik popularnych piosenek. Dzięki temu więcej osób mogło się włączyć do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Każde takie spotkanie chociaż trochę zbliża ludzi, a szczególnie jest to ważne w epoce w której dominują komputery i telefony komórkowe.

13ognisko4 13ognisko3 13ognisko2 13ognisko1


Wieczór integracyjny

W dniu 3 października odbyło się  spotkanie integracyjne dla wychowanków internatu. Wspólna zabawa sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i przełamywaniu barier. Takie właśnie było to spotkanie. Pełne radości , śmiechu i drużynowej rywalizacji.

13integracja3 13integracja2 13integracja1 13integracja5 13integracja4


Przyjęcie nowych wychowanków

Na początku roku w sposób szczególny przywitaliśmy wszystkich nowych mieszkańców internatu. Tym szczególnym sposobem było przygotowane przez wychowanków starszych (pod nadzorem wychowawców) uroczystego: „Pasowania na mieszkańca internatu”. Aby zostać przyłączonym do grona internackiej braci, trzeba było wykazać się licznymi umiejętnościami. Zadania nie były proste. Najbardziej wymagającą zabawą dla wszystkich okazała się zabawa pod tytułem: „Pokaż co potrafisz, abyśmy zaklaskali”. Innym wyczerpującym punktem programu było idealne posprzątanie swoich pokojów. Wszyscy wychowankowie zdali egzamin i dostąpili uroczystego pasowania na mieszkańca internatu.

14przyjęcie1 Bez tytułu

 

 

 Komentowanie jest wyłączone