Gazetka

smsmagazyn

Czasopismo szkolne „SMS Magazyn” ukazuje się od 2006 r.

Gazetka skierowana jest do wszystkich związanych ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu; prezentuje sukcesy sportowe i naukowe uczniów, opisuje szkolne wydarzenia. Dodatkowo można poczytać ciekawe felietony, reportaże, wywiady z pozytywnymi ludźmi, recenzje, sprawozdania z wyjazdów. Jest też dział językowy, zadania logiczne, fotoreportaże, a dla najmłodszych dodatek „Esemesik”.

W skład redakcji wchodzą uczniowie całego zespołu szkół, począwszy od szkoły podstawowej, kończąc na liceum. Uczniowie klas sportowych łączą pisanie z treningami, co jest dowodem na to, że w ZSOMS można łączyć naukę, sport i dodatkowo rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie klas informatycznych zajmują się stroną techniczną, składając gazetkę w profesjonalnym programie InDesign.

 

 

_MG_6151

_MG_6152

_MG_6158

_MG_6162

Opiekunowie: Beata Ryszka

Sukcesy „SMS Magazynu”:

Rok szkolny 2011/2012:

Marta Załubska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM „Forum Pismaków” w kategorii tekstów indywidualnych. Nagrodzony został reportaż pt. „Sposób na lektury”.

– redakcja otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy”, organizowanym przez tygodnik „Angora”.

Rok szkolny 2012/2013:

– „SMS Magazyn” zajął I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie na Gazetkę Szkolną, organizowanym przez tygodnik „Kontakty” i TWP w Łomży.

Katarzyna Filip zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych MAM „Forum Pismaków” w kategorii recenzji filmu dokumentalnego. Nagrodzony został artykuł pt. „Zbrodnia nieświadoma”, recenzja filmu „Krew w twoim telefonie”.

– „SMS Magazyn” zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy”, organizowanym przez tygodnik „Angora”. Nagrodą był bezpłatny pobyt redaktora naczelnego na obozie dziennikarskim w Rewalu.

Rok szkolny 2013/2014:
Robert Niestrój  został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM „Forum Pismaków”, jako autor reportażu „Wyprawa w czasie”.

Rok szkolny 2014/2015:
Redakcja czasopisma „SMS Magazyn”, reprezentowana przez Dawida Jureczko, Ewę Pytlik i Emilię Ploch, zajęła II miejsce w  VIII Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich ”SZPALTA 2014”, organizowanym przez X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.

Rok szkolny 2015/2016:
Redakcja reprezentowana przez Ewę Pytlik, Emilię PlochRadosława Wolnika i Kacpra Haręzgę zajęła I miejsce w  IX Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich ”SZPALTA 2015”, organizowanym przez X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.

Komentowanie jest wyłączone