Szkoła Podstawowa nr 8

 

Drodzy Rodzice,

Kochani Uczniowie,

przedstawiamy atuty SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8,

wchodzącej w skład ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Raciborzu.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie informacje związane z prowadzoną rekrutacją do klasy pierwszej znajdziecie na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie ZSOMS

 

Kształcenie w szkole podstawowej odbywa się w klasach I – VIII. Obecnie prowadzimy nabór do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8.

W roku szkolnym 2020/2021 będziemy kształcić w następujących oddziałach:

 • klasa I Montessori
 • klasa II Montessori
 • klasa III Montessori3
 • klasa IV ze zwiększoną liczbą godzin pływania, lekkiej atletyki i zapasów
 • klasa V ze zwiększoną liczbą godzin pływania, lekkiej atletyki i zapasów
 • klasa VI ogólna
 • klasa VI mistrzostwa sportowego: pływanie, lekka atletyka i zapasy
 • klasa VII ogólna
 • klasa VII mistrzostwa sportowego: pływanie, lekka atletyka i zapasy
 • klasa VIII ogólna
 • klasa VIII mistrzostwa sportowego: pływanie, lekka atletyka i zapasy

Klasy ze zwiększoną liczbą godzin pływania przygotowują do kontynuacji nauki w oddziałach liceum mistrzostwa sportowego. Jesteśmy szkołą z długoletnią tradycją sportową. Od 1977 roku szkolimy młodych adeptów, miłośników i pasjonatów sportu – przyszłych mistrzów oraz reprezentantów naszego miasta, województwa i kraju na arenach międzynarodowych. Doskonale wiemy, jak dobrze połączyć naukę ze sportem.

Atuty Szkoły Podstawowej nr 8:

1mUmiejętnie łączymy naukę z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie. Stwarzamy naszym uczniom odpowiednie warunki do rozwoju, zdobywania wiedzy i realizowania swoich pasji. Wszyscy uczniowie są objęci darmową nauką pływania. Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych – od typowo naukowych (przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty i konkursów przedmiotowych) poprzez dziennikarskie, artystyczne i sportowe. Oprócz języka angielskiego, chętni mogą uczyć się języka niemieckiego. Chcemy, aby absolwent SMS-u był ciekawy świata, nie bał się zadawać pytań, potrafił dyskutować, aby był świadomy tego, że jest ważny i może zmieniać rzeczywistość – stąd spotkania z ciekawymi ludźmi: przedstawicielami służb mundurowych, znanymi sportowcami, specjalistami i praktykami w zakresie wielu dziedzin.

Na bazę zespołu szkół oddaną do dyspozycji naszych uczniów składa się: świetlica, stołówka, obiekty sportowe: kompleks lekkoatletyczny – hala, tartan, dwie sale sportowe, siłownie, sauny, kryta pływania.

Ponadto zapewniamy dostęp do nowoczesnych pracowni wyposażonych w sprzęt multimedialny, dysponujemy 150 stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu – od klasy I uczniowie uczą się informatyki. Zapewniamy również opiekę medyczną (specjalista odnowy biologicznej, pielęgniarka), a przede wszystkim możemy pochwalić się doświadczoną, pełną pasji i zaangażowania kadrą nauczycielsko – trenerską, przygotowującą uczniów do dalszej edukacji naukowej i sportowej na najwyższym poziomie.

 

Informujemy, że wszystkie aktualności z życia Szkoły Podstawowej można znaleźć wybierając kategorię szkoła podstawowa w kolumnie po prawej stronie.

 

 

SP8 2A4A9405 2A4A9432

2A4A9481 2A4A9428 2A4A9406

Komentowanie jest wyłączone