Biblioteka

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji” 

 Maria Dąbrowska

 

Biblioteka szkolna to ośrodek informacji, który przygotowuje uczniów do samokształcenia i korzystania z innych bibliotek i ośrodków informacji. Biblioteka jako integralna część szkoły, uczestniczy w procesie dydaktycznym, rozwija działalność kulturalną i wychowawczą, służy zdobywaniu i poszerzaniu wiadomości. W bibliotece uczniowie mają możliwość samodzielnego pozyskiwania informacji nie tylko z tradycyjnych źródeł wiedzy  encyklopedii, słowników, ale także ze stron internetowych. Biblioteka gromadzi lektury szkolne, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży oraz wydawnictwa informacyjne. Do dyspozycji czytelników dostępne są katalogi alfabetyczny i  rzeczowy oraz 3 stanowiska komputerowe.

Biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek ale również popularyzowanie czytelnictwa. Co roku organizowane są liczne konkursy czytelnicze i plastyczne oraz wystawy i imprezy czytelnicze.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Poniedziałek  8.o0  – 14.00

Wtorek          7.30  –  13.30

Środa           9.00  –  15.00

Czwartek      8.30  –  14.00

Piątek          7.30  –  13.30

 

Imprezy i konkursy w roku szkolnym 2014/2015

„Bambo i przyjaciele” – konkurs czytelniczy

Aby wziąć udział w konkursie, należało przeczytać wiersze Juliana Tuwima. Uczestnicy odpowiadali na przygotowany zestaw pytań dotyczący wierszy poety.

I miejsce Paulina Kanclerz klasa II a

II miejsce Kacper Łaskarzewski klasa IIa

III miejsce Amelia Bednarek klasa II a

Wyróżnienia: Lilianna Żołneczko, Michał Głaz, Oliwia Baranowska, Kinga Wolnik

„Kubuś Puchatek” – konkurs czytelniczy

Wszyscy chętni do udziału w konkursie mieli za zadanie przeczytać książkę A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. W dniu konkursu dzieci rozwiązywały krzyżówkę, która zawierała pytania dotyczące przeczytanej książki.

I miejsce Michał Nowosielski klasa III a

II miejsce Dawid Bogusz klasa III a

III miejsce Luiza Pordzik klasa III a

Wyróżnienia: Oliwia Jarek IV bp, Szymon Aleksiejew III a, Karolina Aleksiejew III a, Marta Stec III a, Sara Gorgoń III a, Wiktoria Jarek V fp.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

30.01 w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się, gdzie znajduje się biblioteka oraz zapoznały się z zasadami wypożyczania. Złożyły ślubowanie książce, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki.

ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA”

Konkurs czytelniczy dla klas podstawowych odbędzie się 16.03.2015 o godzinie 9:00 w bibliotece. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 27.03.2015 o godzinie 10:30 w bibliotece. O wszelkich zmianach uczniowie zostaną powiadomieni.

„MAGICZNA PODUCHA”

Finał konkursu odbędzie się 22.04.2015 o godzinie 9:00 w bibliotece. Wszystkie poduchy należy przynosić do biblioteki do 20.03.2015. O wszystkich zmianach uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni pisemnie.

Komentowanie jest wyłączone