2014-2015

Ognisko w internacie

W ostatni wieczór przed zakończeniem roku szkolnego zostało zorganizowane dla wychowanków internatu ognisko. Bardzo wielu uczniów wyraziło chęć uczestnictwa w takiej imprezie. Tradycyjnie już piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy wspólnie piosenki przy akompaniamencie gitary i oczywiście rozmawialiśmy o zbliżających się wakacjach.

ognisko154 ognisko153 ognisko ognisko

 

 

 


Internat żegna maturzystów

W dniu 22 kwietnia w internacie odbyło się spotkanie połączone z uroczystym pożegnaniem naszych wychowanków, którzy w tym roku kończą szkołę i zdają maturę. Wychowawca- opiekun grupy podziękował za wspólnie spędzony czas i wręczył uczniom mały upominek. Maturzyści wraz ze swymi młodszymi kolegami mogli wspólnie spędzić czas delektując się wypiekami specjalnie przygotowanymi na tę uroczystość, wspominając to co wspólnie w ciągu tych kilku lat przeżyli razem w internacie.

2015mat5 2015mat3 2015mat2 Pożegnanie Pożegnanie

 

 

 

 

 

 


Karaoke

W dniu 25.02.2015 odbył się w internacie wieczór karaoke. Była to już druga edycja tego typu imprezy. Pierwsza odbyła się w poprzednim roku szkolnym i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków internatu. Istniała obawa, że niewielu wychowanków przełamie się aby zaśpiewać przed gronem swoich kolegów i koleżanek. W nagrodę za odwagę każda osoba, która występowała była nagradzana słodkim prezentem w postaci batonu lub czekolady. Po pierwszym solowym występie wychowankowie zaczęli śpiewać grupami. Po kilku piosenkach prawie wszyscy obecni śpiewali razem wspaniale się przy tym bawiąc. Nikt się nie krępował i każdy uczestniczył w zabawie, a przecież taki był właśnie cel zorganizowania takiej imprezy.

karaoke1511 karaoke1510 karaoke158 karaoke156 karaoke155 karaoke154 karaoke153 karaoke152 karaoke karaoke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wolontariusze w schronisku

12 lutego grupa uczniów pod opieką p. Kanclerz udała się do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Wolontariusze przekazali karmę, którą zakupili za wcześniej zebrane pieniądze. Pracownik schroniska bardzo ciepło przywitał gości, oprowadził po całym obiekcie, opowiadając z jakich rejonów najczęściej trafiają do nich zwierzęta i w jakim są stanie zdrowia. W schronisku znajduje się w sumie 180 psów. Zwierzęta trafiają tam najczęściej z łapanki, po interwencjach policji w mieszkaniach, po zgłoszeniach dot. znęcania się nad zwierzętami. Pracownik opowiadał o tym, co najbardziej jest potrzebne, aby zapewnić bezpieczeństwo psom.  Młodzież przechadzając się po schronisku miała okazję pogłaskać niektóre zwięrząta i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Zobaczyli jak ważna jest każda pomoc i zaangażowanie, by sprawić tym czteronożnym pupilom radość. W podziękowaniu za pouczające spotkanie uczniowie wręczyli pracownikom schroniska pamiątkową, ręcznie wykonaną kartkę.

IMG_0012


Wyjście na sanki

Korzystając z tego, że w pierwszych dniach stycznia na krótko zawitała zima wybraliśmy się pozjeżdżać na sankach. Warunki sprzyjały rozwijaniu bardzo dużych prędkości. Wszyscy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie takie wyjście tej zimy. Liczymy, że zima jeszcze do nas wróci.

sanki sanki154 sanki sanki


Spotkanie wigilijne

Tradycyjnie już od wielu lat w okresie przedświątecznym organizowane jest w internacie spotkanie wigilijne. W ramach odświętnej kolacji są podawane wigilijne potrawy, dzielimy się opłatkiem. Na tę uroczystość przybywają również zaproszeni goście- przedstawiciele dyrekcji szkoły. Nie obeszło się również bez prezentów. Internat otrzymał dość znaczną kwotę pieniężną na zakup potrzebnego sprzętu do internatu. O tym co zostanie zakupione zdecyduje Rada Internatu. Cały wieczór zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

wigilia1412 wigilia1411 wigilia1410 wigilia149 wigilia148 wigilia147 wigilia146 wigilia145 wigilia144 wigilia142 Wigilia Wigilia


W świątecznej atmosferze

16 grudnia w świetlicy ZSOMS odbyły się warsztaty plastyczno – kulinarne dla dzieci z Przedszkola Nr 3. Zajęcia zorganizowali wychowankowie internatu i uczniowie ZSOMS w ramach wolontariatu: Aleksandra Tomala, Paulina Rduch, Marcelina Kopka, Tomasz Huras, Wiktoria Wnętrzak, Marta Ligocka, Patrycja Ziarkiewicz, Julia Ziembicka, Daria Warmińska, Małgorzata Niedźwiedzka, Zuzanna Świątek, Daria Ptoszek, Natalia Brejza. Dzieci przywitał Elf „Marcelo”. Na początek pomocnicy Świętego Mikołaja podali naszym małym gościom kubek ciepłego kakao, a w cudowny nastrój Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich kolędy, zaśpiewane przez szkolny zespół wokalny prowadzony przez p. Barbara Kubalę w składzie: Ewa Pytlik, Emilia Ploch, Katarzyna Leś, Adam Sokolik, Paulina Libowska, Celina Kubala, Magdalena Jureczko, Karolina Kubala, Dżesika Nowak, Wiktor Kubala. Wszyscy przenieśliśmy się do zaczarowanej krainy bałwanków i cudownie pachnących babeczek, które dzieci przyrządzały oraz zdobiły samodzielnie pod okiem śnieżynki „Pati”, w którą wcieliła się Patrycja Ziarkiewicz oraz Marty Ligockiej – pomocnicy Mikołaja. W trakcie warsztatów elf „Marcelo” zadawał przedszkolakom różne pytania dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, na które dzieci chętnie odpowiadały. Na koniec tych świątecznych warsztatów młodzież zapewniła dzieci, że kiedy się spotkają we wrześniu jako uczniowie naszej szkoły, otoczą je opieką i jeszcze nie raz będą się widywać na takich warsztatach. Na pożegnanie wszyscy zaśpiewali kolędę i złożyli sobie świąteczne życzenia. Autorem scenariusza warsztatów jest Daria Ptoszek. Nad wypiekaniem babeczek czuwała p. Justyna Krajczy. Materiał filmowy z warsztatów przygotował p. Marcin Cyran. Koordynatorami całego przedsięwzięcia były: p. Justyna Cyran i p. Beata Kanclerz.

IMG_5195 IMG_5102 IMG_5198 IMG_5078 IMG_5238 IMG_5195 IMG_5111 IMG_5173 IMG_5139 IMG_5085 IMG_5259 IMG_5259


Mikołajkowy turniej siatkówki w internacie

W okresie przedświątecznym tradycyjnie już jest organizowany w internacie „Mikołajkowy turniej w siatkówkę”. W tym roku w turnieju wzięły udział cztery drużyny. Nowością było to, że w skład każdego zespołu weszli wychowawcy internatu, a nie tworzyli osobnej drużyny. Każdy zespół miał możliwość wybrania sobie własnej nazwy. A więc mieliśmy: „Cziki”, „Dzikie kuny i lis”, „Run Joma”, „Uuuuuaaaa…” Niektóre mecze były bardzo zacięte. Wielu wychowanków dopingowało swoich kolegów. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone słodyczami od Świętego Mikołaja. Największą nagrodę otrzymała drużyna zwycięzców:”Run Joma” Po turnieju wszyscy usiedli i wspólnie ze swoją drużyną konsumowali zdobytą nagrodę.

turniejturniejsiata142siata143siata144siata145siata146siata147siata148siata149siata1411


Andrzejki w internacie

Dnia 26 listopada odbyły się „Andrzejki” w internacie, zaplanowane przez Radę Internatu. Przygotowania rozpoczęliśmy od pieczenia babeczek. Dzięki pracy P.Rduch, M. Niedźwieckiej, J.Ziembickiej, N.Brejzy i B.Hałasa udało nam się przygotować sporo, bo ponad 50 babeczek. Zabawę rozpoczęliśmy od degustacji babeczek i odczytania  wróżb (które były w babeczkach). Zgodnie tradycją każda panna mogła poznać swojego przyszłego wybranka. Dziewczyny losowały imiona chłopaków. Wielkie emocje wywołało losowanie imion dziewczyn przez chłopców. Każdy chłopak musiał zatańczyć z wybraną dziewczyną z małymi trudnościami… Wygrana para: Patrycja Ziarkiewicz  i Olek Kijewski otrzymała nagrodę. Można było sobie wywróżyć przyszły zawód jak również usłyszeć przestrogę na przyszłość. W ramach dalszej zabawy tańczyliśmy, a pomocą w tym okazał się nasz x-box. Niestety zabawę kończyliśmy szybko, bo rano wiadomo….

AndrzejkiAndrzejkiandrz14.3andrz14.4andrz14.5andrz14.6andrz14.7andrz14.8


Wybory nowego Samorządu Internatu ZSOMS

Tradycyjnie już, w miesiącu październiku jest wybierany nowy Samorząd Internatu ZSOMS. W wyborach wzięli udział wszyscy wychowankowie obecni w dniu głosowania. Przewodniczącym rady została Małgorzata Niedźwiedzka (kl. II P), zastępcami zostali: Aleksandra Tomala (kl. II P) i Konrad Waściński (kl.I P). Urząd skarbnika w tym roku będzie pełnił Michał Moskała (kl. I P ). W dniu 21.10.2014 odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie Samorządu i opiekunów w pizzerii „Niebo”. W trakcie spotkania zostały przedyskutowane zamierzenia organizacyjne na cały rok szkolny. Gratulujemy wybranym i życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy w roku szkolnym 2014-2015 oraz liczymy na szeroko rozumianą współpracę.

Rada InternatuRada InternatuRada Internatu


 Integracyjny turniej siatkówki

W dniu 8.10.2014 zorganizowano w internacie integracyjny turniej siatkarski. W turnieju wzięły udział trzy drużyny. Jedną stanowili wychowawcy, dwie pozostałe stworzyli uczniowie. Zwycięska drużyna wychowanków miała otrzymać w nagrodę specjalny dodatek do kolacji. Każda z drużyn zanotowała jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Zdecydowano, że wszyscy wychowankowie biorący udział w turnieju otrzymają nagrodę. Specjalną oprawę muzyczną przygotował Janek Pacan. Każda z drużyn mogła liczyć na gorący doping i dobrą zabawę.

Turniej Turniej Turniej Turniej Turniej Turniej Turniej

 

 

 

 

 

 


Ognisko integracyjne

Korzystając ze sprzyjającej aury, w ostatnim dniu września spotkaliśmy się wieczorem przy ognisku. Dość duża liczba wychowanków znalazła czas, aby mino licznych obowiązków spotkać się razem. Upiekliśmy kiełbaski. Konsumowaliśmy także pyszne sałatki i słodycze. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek przy akompaniamencie gitary. Obecnie palenie ognisk nie jest powszechne, ale gdy wszyscy gromadzą się wokół płonącego ognia tworzy się wyjątkowa atmosfera sprzyjająca otwartości i prowadzeniu ciekawych rozmów.

8ogn14 7ogn14 6ogn14 5ogn14 3ogn14 2ogn14 Ognisko Ognisko

 

 

 

 

 

 


Wieczór integracyjny w internacie

16 września odbył się w internacie wieczorek integracyjny. W tym roku szkolnym do internatu trafiły 33 nowe osoby. Rekordowa ilość od wielu lat! Aby ułatwić zapoznanie się wszystkich wychowanków i budować pozytywną atmosferę w pierwszym miesiącu roku szkolnego, organizowane są tego typu imprezy. Na ten wieczór przygotowano dla wszystkich drobny poczęstunek. Wychowankowie mieli okazje się spotkać, zwyczajnie porozmawiać i lepiej się poznać. Przeprowadzono kilka zabaw integracyjnych, a jak wiadomo dobra zabawa i radosna atmosfera sprzyja budowaniu lepszych relacji. Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

14integracja6 14integracja6 14integracja5 14integracja4 Integracja 14integracja1 Integracja

 

 

 

 

 

 


Komentowanie jest wyłączone