Wydarzenia bieżące

Grill 

W dniu siedemnastego października 2017r. zorganizowano dla wychowanków internatu grilla. Zaproszono również zaprzyjaźnionych wychowanków z „Mieszkania Rodzinkowego” z Raciborza. W miłej atmosferze wszyscy częstowali się upieczonymi kiełbaskami, sałatkami , słodkościami oraz zimnymi napojami. Jak zwykle przy takich okazjach towarzyszyła nam  gitara i wspólny śpiew.  Była to również okazja aby zaprosić naszych gości do internatu i pokazać jak mieszkają nasi wychowankowie.

Grill 17gril2 17gril3 17gril4 17gril5 17gril6

 


Zajęcia „Sport na wesoło” w internacie

18 października odbyły się w internacie zajęcia „Sport na wesoło”, które miały charakter  gier i zabaw. Zostały przeprowadzone różne konkurencje: wyścigi w workach, skoki na skakance, przysiady na jednej nodze, pompki na jednej ręce, wyścig z książką na głowie, slalom unihokej, kręgle, rzucanie do celu, żonglerka piłką. Osoby, które wygrały najwięcej konkurencji otrzymały nagrody. Największe  emocje wywołał finał, który decydował o głównej nagrodzie. Mistrzem został Krzysztof Steffan, a wicemistrzem Miłosz Kuźnia, trzecie miejsce zajął Mateusz Wołowicz. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Zosia Adamczyk.

sport na wesoło 17gry2 17gry3


Sadzenie kwiatów

17 października młodzież z internatu posadziła z okazji czterdziestolecia szkoły  ZSOMS krzew róży przed szkołą, aby upiększyć skwer zieleni przed głównym budynkiem. Zieleń i kwiaty mają pozytywny wpływ na samopoczucie oraz są ważne  dla ludzi i ekosystemu.

Sadzenie 17roza2 17roza3

 


Spotkanie z Jarosławem Janikiem- sportowcem, dietetykiem

Działo się….

Ubiegły czwartek ( 21.09.2017r.)…fatalny dzień, ciągle padało, na dworze szaro- buro, początek roku szkolnego, a my już zmęczeni, bo treningi nie najlżejsze…. gdy nagle pojawia się ON…. przyszedł poopowiadał, pogadał i…niczym akumulator naładował pozytywną energią, zaciekawił wiedzą, tłumaczył, zachęcał, zmotywował! Z dumą mówimy- JAROSŁAW JANIK nasz absolwent! Zwykły chłopak z niezwykłą charyzmą, który sprawił, że nawet wychowawcy internatu słuchali jak zaczarowani! O żywieniu w sporcie, treningach i motywacji, o tym, że sportowcy się nie poddają, tylko walczą do końca, zwłaszcza sportowcy ZSOMS, ponieważ są wyjątkowi, ponieważ „OGRANICZENIA ISTNIEJĄ TYLKO W NASZEJ GŁOWIE”!!! Jarek, wiemy, że to niewiele, ale DZIĘKUJEMY. Chcemy jeszcze raz!!! 🙂

Spotkanie 17dieta2 17dieta3 17dieta4

 

 
Spotkanie integracyjne

W dniu 14 września odbyło się w internacie spotkanie integracyjne. Impreza miała charakter zabawowy i była połączona ze słodkim poczęstunkiem.  Wszyscy uczestnicy chętnie włączali się do zaproponowanych zabaw. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Integracja 2017 17integracja3 17integracja417integracja5
17integracja717integracja8
Integracja 201717integracja10 17integracja11 17integracja12
Integracja 2017

Komentowanie jest wyłączone