Wydarzenia bieżące


Zdrowy styl życia

Dnia 4 kwietnia 2018r. w internacie odbył się  konkurs dotyczący zdrowego stylu życia. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę na wyżej wymieniony temat. Uczniowie mieli za zadanie wypełnić tematyczny test. Osoby, które otrzymały największą ilość punktów zdobyły nagrody- zdrowe owoce.  Laureatami konkursu zostali: Bartek Nosal, Iza Końpa i Kajetan Gibalski. Wychowankowie pod opieką wychowawców upiekli również zdrowe ciasto zawierające różne owoce. W czasie przygotowywania ciasta prowadzono pogawędki na temat zdrowego odżywiania.

Konkurs owoce 18owoce2 18owoce3

 

 


Pieczenie pizzy

W dniu 14.03.2018 przeprowadzono w internacie zajęcia, których celem było upieczeniu pizzy. Nad procesem tworzenia i wypieku czuwał jeden z wychowawców, który w tej dziedzinie ma niemałe doświadczenie. Każdy z wychowanków uczestniczących w zajęciach miał możliwość samodzielnie przygotować i skomponować swoją unikalną pizzę. Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie. Umiejętności i wiedza zdobyta w czasie zajęć na pewno przyda się naszym podopiecznym w przyszłości.

Pizza

 

 

 

 


Sportowe bractwo internatu

Dwudziestego siódmego lutego  w internacie odbyły się zajęcia pod tytułem: „Sportowe bractwo internatu”.  Wychowankowie rywalizowali w rzucaniu strzałkami do tarczy. Każdy z uczestników miał trzy rzuty. Dodatkową trudność stanowiło wykonywanie rzutów z pozycji na poduszce stabilizacyjnej.  Zwycięzcami zostali: Iza Końpa i Paweł Smoliński. Oczywiście dla uczestników przygotowano  słodki poczęstunek.

Rzutki 18rzutki2 18rzutki3 18rzutki4 18rzutki5 18rzutki6

 

 


Polowanie na misia

 W dniu 25.01.2018 r. wychowankowie internatu wzięli udział w zabawie pt. „ Polowanie na misia”. Impreza rozpoczęła się około godz. 20.30. Młodzież z niecierpliwością wyczekiwała na otrzymanie białych kopert ze wskazówkami do odnalezienia ukrytego w internacie skarbu. Młodzież podzielona na zespoły  penetrowała zakamarki budynku. Każdy, kto rozwiązał zagadkę otrzymał upominek. Nagrodami były słodycze oraz duży miś.

Polowanie na misia 18polowanie2


Loteria walentynkowa

Walentynki to wyjątkowy dzień szczególnie dla młodych ludzi.  Dlatego w tym roku zorganizowaliśmy „Walentynkową loterię”. Wychowankowie losowali czerwone serduszka. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie na ten dzień upieczone ciastka w kształcie serduszek. Losowanie wyłoniło tegorocznego Walentego i Walentynkę- Kajetana i Natalię, którzy otrzymali specjalne nagrody.

Walentynki 18walentynki2 18walentynki3 18walentynki4


Wieczór karaoke

W dniu 22.01.2018 tradycyjnie już została zorganizowana w internacie impreza karaoke. Wychowankowie mieli możliwość zaprezentować się przed swoimi kolegami i koleżankami występując solo i grupowo.  Dla wychowanków przygotowano specjalne stroje. Kilka dni wcześniej uczniowie pod okiem wychowawcy specjalnie na ten wieczór upiekło ciasteczka. Wybrane jury bacznie przyglądało się występującym  artystom. Na koniec czwórka wykonawców, która zdaniem jury zaprezentowała się najlepiej otrzymała nagrody. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy bawili się doskonale.

Karaoke w internacie 18karaoke3 18karaoke4 18karaoke5 18karaoke6 18karaoke7 18karaoke8 18karaoke9 18karaoke10 18karaoke11 18karaoke12 18karaoke14 18karaoke15 18karaoke16 18karaoke17 18karaoke18


Spotkanie opłatkowe

W dniu 15.12.2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe. Przy wspólnym stole zasiedli: pracownicy ZSOMS, emeryci, wychowankowie internatu i zaproszeni goście. Mieszkańcy internatu w sposób szczególny włączyli się w przygotowanie tej uroczystości pomagając w kwestiach dekoracyjnych i organizacyjnych. Wychowankowie przygotowali również okolicznościowe przedstawienie na podstawie „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickens. Wieczór uświetnił występ raciborskiego zespołu „Miraż”. Na stołach nie zabrakło świątecznych specjałów. Nie obyło się również bez świątecznych życzeń i tradycyjnego łamania się opłatkiem.

Opłatek 17oplatek2 17oplatek3 17oplatek425542762_1202766159825304_1948954591594886126_o


Siatkarski Turniej Mikołajkowy

W środę 6 grudnia 2017r. o godzinie 20.30 na sali gimnastycznej został rozegrany „Siatkarski Turniej Mikołajkowy”, w którym udział wzięły cztery drużyny wychowanków: TELETUBISIE, BIAŁE MISIE, DZIKIE KOKOSKI i WSPANIAŁE RENIFERY. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, jednak nie wyłoniono zwycięzcy. Po dodatkowych rozstrzygnięciach meczowych, siatkarskim mistrzem mikołajowym została drużyna BIAŁYCH MISIÓW. Drugie miejsce wywalczyła drużyna TELETUBISIÓW, trzecie -DZIKICH KOKOSKÓW, a czwarte – WSPANIAŁYCH RENIFERÓW. Finaliści BIAŁE MISIE rozegrali mecz poza turniejem z teamem WYCHOWAWCÓW.  Po zaciętej rywalizacji o każdy punkt szala zwycięstwa przechyliła się na stronę BIAŁYCH MISIÓW, których od początku turnieju dopingował Święty Mikołaj. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi prezentami Świętego Mikołaja, a zwycięzcy – drużyna BIAŁYCH MISIÓW – otrzymała niespodziankę w naszej szkolnej stołówce.

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I DOBRĄ ZABAWĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM W IMIENIU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

Mikołaj 17mikolaj2 17mikolaj3 17mikolaj4 17mikolaj5 17mikolaj6 17mikolaj7 17mikolaj8 17mikolaj9 17mikolaj10 17mikolaj11 17mikolaj12 17mikolaj13 17mikolaj14


Andrzejki

W dniu 29 listopada odbyły się w internacie tradycyjne „Andrzejki”. Wychowankowie chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie i wróżbach andrzejkowych. Przeprowadzono wiele wróżb: losowanie kwiatka i koloru cukierka, wróżenie pod nazwą „drzewko szczęścia”, ruletkę butelką, wróżby związane z zapowiedzią przyszłości. Wiemy już, kto z naszych wychowanków pierwszy wyjdzie za mąż i się ożeni.  W dalszej części imprezy odbyła się jeszcze zabawa pt. „Iskierka”. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Każdy  został poczęstowany specjalnymi babeczkami, które zawierały   wróżby.

Andrzejki 17andrzejki2 17andrzejki3 17andrzejki4 17andrzejki5 17andrzejki6 17andrzejki7 17andrzejki8 17andrzejki9 17andrzejki10

 


Internacki Omnibus

Dnia 20 listopada w internacie odbył się quiz „Internacki Omnibus”. Wychowankowie mieli za zadanie odpowiadać na pytania z wiedzy ogólnej. W zajęciach uczestniczyło trzynastu wychowanków.  Główną nagrodą – Nutellę – zdobył Bartek Nosal. Drugie miejsce zajął Mateusz Wołowicz wygrywając w ten sposób paczkę ciastek, a trzecie miejsce – Szymon Gonska, który otrzymał paczkę czekoladowych batonów. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

17omnibus5 17omnibus4 17omnibus3 17omnibus2 Omnibus Omnibus

 

 

 

17omnibus8 Omnibus

 

 

 

 

 


Grill 

W dniu siedemnastego października 2017r. zorganizowano dla wychowanków internatu grilla. Zaproszono również zaprzyjaźnionych wychowanków z „Mieszkania Rodzinkowego” z Raciborza. W miłej atmosferze wszyscy częstowali się upieczonymi kiełbaskami, sałatkami , słodkościami oraz zimnymi napojami. Jak zwykle przy takich okazjach towarzyszyła nam  gitara i wspólny śpiew.  Była to również okazja aby zaprosić naszych gości do internatu i pokazać jak mieszkają nasi wychowankowie.

Grill 17gril2 17gril3 17gril4 17gril5 17gril6

 


Zajęcia „Sport na wesoło” w internacie

18 października odbyły się w internacie zajęcia „Sport na wesoło”, które miały charakter  gier i zabaw. Zostały przeprowadzone różne konkurencje: wyścigi w workach, skoki na skakance, przysiady na jednej nodze, pompki na jednej ręce, wyścig z książką na głowie, slalom unihokej, kręgle, rzucanie do celu, żonglerka piłką. Osoby, które wygrały najwięcej konkurencji otrzymały nagrody. Największe  emocje wywołał finał, który decydował o głównej nagrodzie. Mistrzem został Krzysztof Steffan, a wicemistrzem Miłosz Kuźnia, trzecie miejsce zajął Mateusz Wołowicz. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Zosia Adamczyk.

sport na wesoło 17gry2 17gry3


Sadzenie kwiatów

17 października młodzież z internatu posadziła z okazji czterdziestolecia szkoły  ZSOMS krzew róży przed szkołą, aby upiększyć skwer zieleni przed głównym budynkiem. Zieleń i kwiaty mają pozytywny wpływ na samopoczucie oraz są ważne  dla ludzi i ekosystemu.

Sadzenie 17roza2 17roza3

 


Spotkanie z Jarosławem Janikiem- sportowcem, dietetykiem

Działo się….

Ubiegły czwartek ( 21.09.2017r.)…fatalny dzień, ciągle padało, na dworze szaro- buro, początek roku szkolnego, a my już zmęczeni, bo treningi nie najlżejsze…. gdy nagle pojawia się ON…. przyszedł poopowiadał, pogadał i…niczym akumulator naładował pozytywną energią, zaciekawił wiedzą, tłumaczył, zachęcał, zmotywował! Z dumą mówimy- JAROSŁAW JANIK nasz absolwent! Zwykły chłopak z niezwykłą charyzmą, który sprawił, że nawet wychowawcy internatu słuchali jak zaczarowani! O żywieniu w sporcie, treningach i motywacji, o tym, że sportowcy się nie poddają, tylko walczą do końca, zwłaszcza sportowcy ZSOMS, ponieważ są wyjątkowi, ponieważ „OGRANICZENIA ISTNIEJĄ TYLKO W NASZEJ GŁOWIE”!!! Jarek, wiemy, że to niewiele, ale DZIĘKUJEMY. Chcemy jeszcze raz!!! 🙂

Spotkanie 17dieta2 17dieta3 17dieta4

 

 
Spotkanie integracyjne

W dniu 14 września odbyło się w internacie spotkanie integracyjne. Impreza miała charakter zabawowy i była połączona ze słodkim poczęstunkiem.  Wszyscy uczestnicy chętnie włączali się do zaproponowanych zabaw. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Integracja 2017 17integracja3 17integracja417integracja5
17integracja717integracja8
Integracja 201717integracja10 17integracja11 17integracja12
Integracja 2017

Komentowanie jest wyłączone