Srebro Weroniki Knapik w międzynarodowych zawodach pływackich we Wrocławiu

IMG_1023W miniony weekend 15-16 listopada we Wrocławiu na basenie Akademii Wychowania Fizycznego odbył się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza, pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu na 100 m stylem klasycznym.

IMG_1027

W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 49 klubów z całej Polski oraz Czech i Szwajcarii. W imprezie wzięli udział również Gimnazjaliści ze Szkoły Mistrzostwa  Sportowego w Raciborzu.
Spośród startujących uczniów ZSOMS najlepiej zaprezentowali się Weronika Knapik, Jan Baran oraz Jakub Jałtuszewski.
Weronika zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym z wynikiem  1:15.48.
Jan zajął 6 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 1;01;20 oraz 8 miejsce również w stylu motylkowym na dystansie o połowę  krótszym.
Młodszy o rok Jakub na 100 metrów stylem grzbietowym pokonał swoich starszych kolegów plasując się na wysokim 6 miejscu poprawiając tym samym  swój rekord życiowy.IMG_1026

Sto metrów stylem grzbietowym przepłynął w czasie 1:03.05.
Trenerami zawodników są Piotr Krużołek i Marcin Sroka.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy rekordów życiowych oraz dziękujemy za  udział życząc dalszych sukcesów.