Natalia Duksa Mistrzynią Polski w zapasach

Natalia Duksa zawodniczka Miejskiego Klubu Zapaśniczego ,,UNIA” w Raciborzu wywalczyła tytuł Mistrza Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet kategoria do 52 kg. Zawody zostały rozegrane w dniach 7-9 listopada w hali Urania w Olsztynie. W turnieju wystartowało 125 zawodniczek z 47 klubów sportowych. Natalia w drodze do finału pokonała cztery zawodniczki: Karolinę Stróżyk (Slavia Ruda Śląska), Patrycję Wochne (AKS Piotrków Trybunalski), Dominikę Sobiech (Armaty stoczek Łukowski) i Kaję Tryblską (Agros Zamość). Warto dodać, że Natalia wcześniej na turniejach przegrała z dwiema pierwszymi zawodniczkami, co dobrze świadczy o trafnym przygotowaniu do Mistrzostw. W walce finałowej Natalia nie dała najmniejszych szans rywalce z Orlika Wierzbica, Aleksandrze Łysomirskiej, wygrywając z nią 9:0. Kolejnymi zawodniczkami które reprezentowały UNIĘ były:
Paulina Koszany 67 kg – 7 m.
Nikola Derwieczyńska 62 kg – 11 m.
Dziewczyny trenowane są przez medalistkę Mistrzostw Europy i Świata Sylwię Bileńską.