Studia w USA – inwestycja w przyszłość i niesamowita przygoda

34744361_10209273724760101_6311545971520045056_oUczniowie klas mistrzostwa sportowego wzięli udział w spotkaniu z Eweliną Górecką i Tomaszem Grzeszczakiem, reprezentującymi firmę EGate, która specjalizuje się w wysyłaniu sportowców na uczelnie wyższe do USA.

Ewelina, absolwentka ZSOMS, mówiła o tym, jak ważne w życiu jest planowanie i dążenie do celu: Przez całe liceum chodził mi po głowie wyjazd do Stanów Zjednoczonych na studia, zwłaszcza ze starsi koledzy i koleżanki również wyjeżdżali. Ostatecznie zdecydowałam się na wyjazd w klasie maturalnej. Jako osoba 19-letnia nie wiedziałam jeszcze co chciałabym studiować, ale wiedziałam ze chcę kontynuować pływanie. System edukacyjny w Stanach pozwala na wybór kierunku po drugim roku studiów, dlatego było to świetne rozwiązanie. Chodząc na różne zajęcia, poczułam, że psychologia jest kierunkiem, który szczególnie mnie interesował. Ostatecznie ukończyłam psychologię na uczelni w Nowym Jorku. 18679015_258861527921346_146822405_n

A co dają studia w USA? Na pewno pewność siebie, możliwość jednoczesnego trenowania swojej dyscypliny i studiowania kierunków niekoniecznie związanych ze sportem. Dyplom amerykańskiej uczelni i umiejętność bardzo dobrej znajomości języka angielskiego na pewno ułatwi znalezienie atrakcyjnej pracy. Nie bez znaczenia są również miedzynarodowe kontakty i przyjaźnie na całe życie.

Ewelina podkreślała, że sportowcy są uprzywilejowaną grupą, ponieważ amerykańskie uczelnie oferują stuprocentowe stypendia naukowe i sportowe. O wyjeździe do USA warto już myśleć pod koniec gimnazjum, natomiast najlepszym czasem, aby rozpocząć przygotowania jest klasa I i II liceum. Proces przygotowań do wyjazdu na studia składa się z dwóch etapów i trwa około roku. W pierwszym etapie zbiera się informacje o kandydacie, szczególnie jego wyniki sportowe, następnie znajduje się i wybiera interesującą uczelnię. Kolejny etap to wypełnienie formularza aplikacyjnego, zdanie egzaminów SAT i TOEFL oraz załatwienie dokumentów wymaganych, aby otrzymać wizę.

Amerykańskie uczelnie oferują inne podejście do nauki. Przede wszystkim to uczenie studentów myślenia, a nie kucia na pamięć oraz przygotowanie do życia po dyplomie, a nie przygotowanie do egzaminów.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Eweliną za pomocą facebooka: EGate Ewelina Górecka

Ewelina Górecka – stypendystka i absolwentka Wingate University, NC, ukończyła psychologię w St. Francis College, NY. Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Wielokrotna medalistka i finalistka Mistrzostw Polski w pływaniu. Rekordzistka St. Francis College w stylu klasycznym. Wiedzę i umiejętności przekazane przez czołowych trenerów w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych wykorzystuje w nauce pływania dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto, jako lektor języka angielskiego, z sukcesami przygotowuje uczniów do egzaminów językowych ogólnych oraz specjalistycznych. Specjalizuje się w wysyłaniu sportowców, uczniów i studentów na uczelnie wyższe w USA.

 

Na studia w Stanach Zjednoczonych zdecydowało się wielu absolwentów naszej szkoły: 

Magdalena  Kupiec – Uniwersytet Stanowy Iowa,  33152739_404132726727558_6930482292523532288_n

Arkadiusz  Znachowski – St. John’s University, Nowy Jork, 

Robert  Kaczyński – Binghamton University, Nowy Jork, 

Agata  Szewczuk – Oregon University oraz University Los Angeles,

Katarzyna  Dulian – A&M Unniversity Texsas,

Marta  Stępień – Limestone University, Karolina Południowa oraz Drury University, Missouri,

Mariusz  Michalik – St. Bonawentura University, Nowy Jork

Anna  Krasnowska – Bridgeport University, Connecticet

Ewelina  Górecka – Wintage University, Północna Karolina oraz Saint Francis College, Nowy Jork

Agnieszka  Ostrowska – Drury University, Missouri

Ewa  Dymarek – Lindenwood University St. Charles, Missouri

Aleksandra Tomala – Lindenwood University St. Charles, Missouri

Tomasz Ciecieręga – Grand Canyon University, Arizona

Komentowanie jest wyłączone