Paulina Wojtaszewska ze złotem, srebrem i brązem

8Rozpoczęła sie seria pływackich Mistrzostw Polski Juniorów. Zainaugurowali ją 14-latkowie. W Olszynie na 10-torowej, 50-metrowej pływalni wystąpiło 7/9 lipca aż 587 zawodników ze 146 klubów całego kraju, w tym 8-osobowy zespół MKS-SMS Victorii Racibórz. Doskonały start w serii mistrzowskich zawodów uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zaowocował złotem, srebrem i brązem, finałami A i finałami B. Te trzy najważniejsze medale zdobyła świetnie startująca Paulina Wojtaszwska. Wspólnie z koleżankami: Wiktorią Poznakowską, Oliwią Mosek i Mają Wygnał wywalczyła złoty medal, zdobywając w drużynie tytuł mistrzyni kraju. Ponadto podopieczna trenera Rafała Bałysa wyłowiła z olsztyńskiej pływalni srebrny medal na 200 metrów stylem motylkowym i brązowy na 100 metrów stylem motylkowym. W prestiżowych finałach A (miejsca 1-10) walczyły Oliwia Mosek i Maja Wygnał. W finałach B (miejsca 11-20) startowali: Hubert Wawryca, Wiktoria Poznakowska i Marta Kasprowicz. Należy podkreślić równie udane występy sztafet dziewcząt 4×100 i 4×200 metrów stylem dowolnym. W obu tych konkurencjach dziewczęta, po zaciętych bojach, wywalczyły piąte miejsca. W klasyfikacji medalowej MKS-SMS Victoria Racibórz zajęła 10. lokatę wśród 38 klubów, które zdobywały medale. W punktacji klubowej zawodnicy Victorii, zdobywając 81 pkt., zakończyli drużynową rywalizację na 11. miejscu, na 107 sklasyfikowanych zespołów.

Przed pływakami kolejne mistrzostwa. W Lublinie rywalizować będą 15-latkowie, a w Opolu zawodnicy mający 16 lat.

Finałowe wyniki uczniów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego:

Paulina Wojtaszewska9

2m 200 metrów stylem motylkowym 2.22,98
3m 100 metrów stylem motylkowym 1.05,63
14m 50 metrów stylem motylkowym 0.0.30,64
20m 50 metrów stylem dowolnym 0.28,75 (el. 0.28,61)

Oliwia Mosek

6m 200 metrów stylem klasycznym 2.44,71
11m 100 metrów stylem klasycznym 1.16,37
16m 50 metrów stylem klasycznym 0.36,09 (el. 0.36,04)

Maja Wygnał

8m 200 metrów stylem grzbietowym 2.30,26 1
14m 100 metrów stylem grzbietowym 1.11,30

Wiktoria Poznakowska

15m 200 metrów stylem grzbietowym 2.33,61
16m 100 metrów stylem grzbietowym 1.11,47
18m 50 metrów stylem grzbietowym 0.33,03 (el .0.33,00)

Hubert Wawryca

15m 100 metrów stylem 1.13,70 (el. 1.13,63)
19m 200 metrów stylem klasycznym 2.40,20

Marta Kasprowicz

16m 200 metrów stylem zmiennym 2.36,79 (el. 2.35,57)

Sztafety:

1m 4×100 metrów stylem zmiennym dziewcząt 4.36,22 (Wiktoria Poznakowska, Oliwia Mosek, Paulina Wojtaszewska, Maja Wygnał)

5m 4×200 metrów stylem dowolnym 9.18,20 (Maja Wygnał, Wiktoria Poznakowska, Marta Kasprowicz, Paulina Wojtaszewska)

5m 4×100 metrów stylem dowolnym 4.11,87 (Maja Wygnał, Marta Kasprowicz, Wiktoria Poznakowska, Paulina Wojtaszewska)