6 medali lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska Młodzików

5Częstochowa była 10 czerwca gospodarzem Mistrzostw Śląska Młodzików w lekkiej atletyce. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej wielu młodych zawodników uzykiwało rekordy życiowe. W mistrzostwach wystartowali z powodzeniem zaaodnicy MKS-SMS Victoria Racibórz, którzy uczą się i trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nasi gimnazjaliści  zdobyli łącznie sześć medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Najkorzystniej zaprezentował się w biegu na 300 m Patryk Grzegorzewicz, uzyskując doskonały czas 35,64. Wynikiem tym zdobył złoty medal. Na najwyższym stopniu podium stanął również Karol Kasprzycki w skoku wzwyż oraz sztafeta 4×100 metrów chłopców. Trenerami uczniów GMS-u są: Katarzyna Hyjek-Młynarczyk i Paweł Kędzior.

Wyniki raciborzan:2

1m Patryk Grzegorzewicz – 300 m 35.64

1 m Karol Kasprzycki – wzwyż 185 cm

1m  4×100m M (Tomasz Zalewski, Filip Buch, Patryk Grzegorzewicz, Rafał Żyła) –  46.23