6 medali zapaśników

2W Zamościu w dniach 17-18 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet. Uczennice ZSOMS wywalczyły dwa medale: srebrny i brązowy. II miejsce w MP Juniorek w kat. wagowej do 55 kg wywalczyła Weronika Szewczyk (kl II SL), natomiast III miejsce w PP Kadetek w kat. wag. do 60 kg zdobyła Natalia Duksa (I LZL). Warto nadmienić, że tytuł mistrzyni Polski Juniorek w kat. do 51 kg obroniła absolwentka ZSOMS Agata Walerzak.

3 1

4Bardzo dobry występ zanotowali młodzi zapaśnicy z naszej szkoły na Międzynarodowym Turnieju Sobieskiego w Poznaniu (17-18 marca). W silnie obsadzonych zawodach z udziałem reprezentantów Węgier, Łotwy, Litwy, Ukrainy i Polski w rywalizacji kadetów zawodnicy Unii wywalczyli cztery medale: złoty i trzy brązowe. Na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanął Kamil Czarnecki (III GFZ) w kategorii 50 kg. Brązowe medale w stolicy Wielkopolski wywalczyli natomiast uczniowie klasy I LZL: Gracjan Głogiewicz (63 kg), Mariusz Tochwin i Filip Świerczewski (obaj 63 kg), a Kamil Kremer (III GFZ) zajął piąte miejsce (63 kg). W zawodach w Poznaniu z raciborskiej Unii wzięli również udział Jakub Otulak (II GPZ), Krzysztof Prasek i Arsen Mkrtchyan (obaj III GFZ).