Klaudiusz Matura złotym i srebrnym medalistą Mistrzostw Świata

k1

Klaudiusz Matura zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w kategorii juniorów. W mistrzowskiej imprezie odbytej 10/11 września w  Eindhoven (Holandia) zawodnik sekcji pływackiej MKS-SMS Victoria Racibórz wraz z kolegami (Kamil Bojarski, Paweł Borycki, Hubert Nakielski) z reprezentacyjnej sztafety Polski  4×25 holowanie manekina stanął na najwyższym stopniu podium europejskiego champinatu z wynikiem 1.10,35. Drugi medal, tym razem srebrny, Klaudiusz zdobył w sztafecie 4×50 m z przeszkodami (1.43,98). To pierwszy w tym roku szkolnym, tak poważny sukces ucznia naszej szkoły – Klaudiusz przyjechał z Holandii bardzo szczęśliwy. To najbardziej spektakularne i życiowe osiągnięcia 18-letniego pływaka SMS-u. Klaudiusz ma szczególne uzdolnienia i predyspozycje do pływania w konkurencjach, które są w programie ważnych ratowniczych zawodów. Sezon 2015/2016 był bardzo udany dla mojego zawodnika. W listopadzie 2015 r. po kilku zwycięstwach we wcześniej rozegranych zawodach w kraju,  Klaudiusz został najlepszym juniorem centralnych zawodów Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W kategorii OPEN zajął trzecie miejsce. Ale przed nim, za niespełna rok prawdziwa szkolna matura. Mam wiarę, że zakończy ją z podobnym wynikiem jak w Eidhoven – powiedział szkoleniowiec Klaudiusza Matury w SMS-ie, Sławomir Szwed.