Zapaśnicy na Mistrzostwach Polski Seniorów

1

Uczniowie ZSOMS bardzo dobrze spisali się na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się 8-10 września w Zgierzu. Zawody rozegrane były we trzech stylach: klasycznym, wolnym i w zapasach kobiet. Dorobek naszych uczniów to 2 brązowe medale, ale jeśli weźmiemy pod uwagę absolwentów i szkoleniowców to ten dorobek będzie znacznie większy. Na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie trzeciej klasy liceum: Piotr Duk w kat. wagowej do 80 kg. w st. klasycznym i Patryk Gołuchowski w kat. wagowej do 61 kg. w st. wolnym. Bardzo wysoką V lokatę zajął Remigiusz Waśkowski w kat. wagowej do 70 kg. w st. wolnym. Mateusz Szewczuk wywalczył XII pozycję w kat. wagowej do 66 kg. w st. klasycznym. Warto nadmienić, że wyżej wymienieni zawodnicy po raz pierwszy walczyli w Mistrzostwach Polski Seniorów, co zasługuje na ogromne uznanie. Na uznanie zasługuje również medal wywalczony przez trenera Mateusza Wanke, który zajął III m. w kat. wagowej do 71 kg. w st. klasycznym.