Złoto dla Szymona Dziuby i srebro dla Krzysztofa Turskiego

Dziuba oom-20160805-0481_201608060609 â   kopia

Szymon Dziuba (MKS-SMS Victoria Racibórz) we wspaniałym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski w 10-boju. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu dokonał tego podczas odbytych 03-06 sierpnia we Wrocławiu finałach 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczny trener Joanny Skalik uzyskał 6.376 punktów, zwyciężając lub zajmując drugie miejsca aż w siedmiu konkurencjach. Ze srebrnym medalem wraca do domu Krzysztof Turski, który wynikiem 1.54,81 zdobył drugie miejsce w biegu na 800 metrów. Tuż za podium w skoku wzwyż, ale z nowym, wartościowym rekordem życiowym 198 cm zakończył rywalizację Kacper Haręzga.  Siódmy w biegu na 110 metrów przez płotki był Wojciech Kubacki. Victoria w klasyfikacji klubowej zajęła wysoką 12. pozycję na 220 sklasyfikowanych klubów.