Rewelacyjne wyniki lekkoatletów na Mistrzostwach Polski Juniorów

1

Od 1 do 3 lipca odbyły się w Suwałkach 70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie, zawodnicy MKS-SMS „Victoria” Racibórz, spisali się świetnie, zdobywając 5 medali. Rewelacyjnie pobiegł Dawid Żebrowski wygrywając płotki z nowym rekordem życiowym – 13,58 s. Duże gratulacje należą się dla Natalii Węglarz za zdobycie srebrnego medalu w biegu na 400m z rewelacyjnym  wynikiem  55.02 s.  Brązowy medal wywalczyła Anna Szyjka, po pasjonującej walce na ostatniej prostej w biegu na 3000m. Deszcz i zimno nie przeszkodziło w zdobyciu  brązowego medalu Kacprowi Wieczorkowi w biegu na 200m. Sztafeta 4x400m mężczyzn w tych samych deszczowych warunkach uplasowała się także na 3 miejscu. Zabrakło szczęścia do zdobycia medalu Darii Zalewskiej, która po raz piąty na zawodach rangi mistrzowskiej uplasowała się na 4 miejscu w biegu na100m ppł. Pomimo dobrego wyniku 3:55,13s, sztafeta 4×400 m kobiet zdobyła 4 miejsce. W biegu na 200m o podium otarła się Natalia Węglarz przegrywając medal o 0,02 s.

2

Dawid Żebrowski i Natalia Węglarz, dzięki doskonałym wynikom, zostali zakwalifikowani do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 19.07-24.07.2016r. w Bydgoszczy. Dawid Żebrowski będzie reprezentował Polskę w biegu na 110m ppł. Natalia Węglarz wystąpi w barwach narodowych w  sztafecie 4 x 400 m kobiet.

Wyniki mistrzostw:

I m Dawid Żebrowski – 110m.ppł.  13,58  PB

II m Natalia Węglarz – 400m. 55,02 PB

III m Anna Szyjka – 3000m 10: 07,22

III m Kacper Wieczorek – 200m 21,86

III m sztafeta 4 x 400m M 3:21,73 (Kacper Wieczorek, Dawid Żebrowski, Damian Fica, Patryk Sochiera)

IV m Daria Zalewska – 100m ppł. 14,65s

IV m  Natalia Węglarz – 200m 24,76

IV m sztafeta 4 x 400m K  3:55,33 (Natalia Węglarz, Daria Zalewska, Marcelina Kopka, Patrycja Ziarkiewicz)

VIII m Kacper Wieczorek – 100m 11,23

X m Anna Szyjka – 5000m 18:26,80

X Im Kamil Kalus – 5000m 16:09,68

XIX m Patryk Sochiera – 400m 50,50

Na 176 klubów biorących udział w 70 Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach Klub MKS – SMS „Victoria” Racibórz uplasował się na IV miejscu, zdobywając 100 pkt, deklasując wszystkie kluby województwa śląskiego.

Trener koordynator: Piotr Morka