Trzy tytuły Mistrzów Polski dla uczniów ZSOMS

Dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli zapaśnicy stylu klasycznego, uczniowie ZSOMS w Raciborzu, podczas rozgrywanej w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlżejszą kategorię wagową zdominował Kamil Czarnecki (kl. II GFZ), który triumfował w rywalizacji zawodników ważących do 42 kg. Filip Petrończak (kl. I SL) w stu procentach wywiązał się z roli faworyta i zajął pierwsze miejsce w wadze 54 kg, a brązowy krążek przywiózł do Raciborza Gracjan Głogiewicz (kl. III GFZ), który walczył w kategorii 63 kg. Ponadto z zawodników MKZ Unia Racibórz tuż za podium na piątym miejscu zawody ukończył Filip Świerczewski (kl. III GFZ – w kat. do 58 kg), Mariusz Tochwin (kl. III GFZ został sklasyfikowany na 11. miejscu (69 kg), Krzysztof Prasek zajął 13.miejsce (58 kg), a Kamil Kremer w tej samej wadze zakończył turniej na 16. miejscu (obydwaj kl. II GFZ).

duk

Kolejny imponujący sukces osiągnęła Natalia Duksa, uczennica klasy III GFZ, która zajęła pierwsze miejsce i tym samym wywalczyła złoty medal podczas odbywającej w Olsztynie (01-03.05) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet. W znakomitym stylu wygrała ona rywalizację w kategorii wagowej do 52 kg. Zapaśniczka Unii w całym turnieju nie straciła ani jednego punktu technicznego i będzie reprezentować nasz kraj na lipcowych Mistrzostwach Europy. Druga z unitek, która wystąpiła w Olsztynie, Paulina Koszany (kl. III GFZ), również pokazała się z niezłej strony i ostatecznie zajęła punktowane 7. miejsce w kategorii do 70 kg.