Patryk Ołenczyn na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Patryk Gołuchowski Wicemistrzem Polski Juniorów!

12935316_1066572776733416_2073168138_n

Bardzo pracowity okres startowy przechodzą zapaśnicy ZSOMS. Najbardziej wyrazistym akcentem minionego tygodnia był start Patryka Ołenczyna, ucznia kl. III SL, w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym i zajęcie przez niego wysokiego XI miejsca w kategorii wagowej do 61 kg. W decydującej dla Patryka walce, musiał on uznać wyższość reprezentanta Francji, przegrywając na punkty 4:7. Warto podkreślić fakt, że mimo młodego wieku (Patryk jest jeszcze juniorem), zdobył uznanie w oczach trenera kadry Polski i wystartował w starszej grupie wiekowej młodzieżowców. Mistrzostwa odbyły się w bułgarskim Russe.
Kolejnym wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu wolnym, które odbywały się w miniony weekend w Teresinie. Patryk Gołuchowski, uczeń kl. II AZF, wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii wagowej do 55 kg. Patryk, po wygraniu dwóch walk, przegrał dopiero w finale z Adamem Górzyńskim z Wojnowa. Warto nadmienić, że absolwent SMS-u, Mateusz Kampik, wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 66 kg.
To nie wszystkie osiągnięcia raciborskich zapaśników. W miniony weekend w Janowie Lubelskim odbył się II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Filip Świerczewski wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 58 kg. Po trzech wygranych walkach przegrał dopiero w finale z Viktorem Zaobornym z Kostrzyna. Drugi srebrny medal zdobył Gracjan Głogiewicz w kategorii wagowej do 63 kg. Po czterech wygranych walkach musiał uznać wyższość Adriana Cieślaka z Żar. Miejsca pozostałych zawodników: Mariusz Tochwin (69 kg) – V, Krzysztof Prasek (58 kg) – VIII i Kamil Kremer XII miejsce.

Tekst, zdjęcie: Mateusz Wanke