Sześć medali zapaśników

z11

Udany start zanotowali zapaśnicy  podczas rozgrywanego w Warszawie I Pucharu Polski w kategorii kadetów (11-13.03). Zawodnicy z naszej szkoły w stawce mieli 231 uczestników. Wywalczyli w stolicy łącznie dwa złote i brązowy medal.

Kamil Czarnecki po raz kolejny potwierdził swoje bardzo duże możliwości i pewnie wygrał kategorię do 42 kilogramów. Kamil został również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju! Pierwsze miejsce wywalczył także Filip Petrończak, bezkonkurencyjny w wadze 54 kg. Natomiast brązowy medal przywiózł do Raciborza Mariusz Tochwin (69 kg). Na siódmej pozycji rywalizację w swojej wadze (63 kg) ukończył Gracjan Głogiewicz, a na dziesiątym miejscu uplasował się Filip Świerczewski (58 kg). W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz sklasyfikowany został tuż za podium na czwartym miejscu. Dzięki wygraniu swoich kategorii wagowych Filip i Kamil zapewnili sobie start w Międzynarodowym turnieju, który odbędzie 18-19. Marca na Węgrzech.

z33 z22

W tym samym czasie w Tychach odbyły się Mistrzostwa Śląska dziewcząt, to kolejne zawody, w których z powodzeniem startowali nasi uczniowie. Na turnieju w Tychach (12.03) dziewczyny wywalczyły w sumie trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Drugie miejsce zajęła Natalia Duksa (56 kg), a na trzecich pozycjach rywalizację ukończyły Julia Michniewicz (29 kg) i Paulina Koszany (70 kg).