Złoty medal i nowy rekord Polski Dawida Żebrowskiego

IMG_0215.jak-zmniejszyc-fotke_plW dniach od 12 do 14 lutego w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, reprezentujący barwy Klubu MKS – SMS „VICTORIA” Racibórz, zdobywając jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Gwiazdą Mistrzostw był Dawid Żebrowski (trener Jarosław Gasilewski), który w biegu na 60m ppł. dwukrotnie poprawił własny rekord. W biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 7.73,  a w finale zdecydowanie pokonał swoich rywali z nowym Rekordem Polski Juniorów 7.69. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Dziuba (trener Joanna Skalik), który zdobył w 7 – boju srebrny medal uzyskując 4512 pkt. Brązowe medale wywalczyły: Anna Szyjka w biegu na 3000 m z wynikiem 10: 04,35 oraz Natalia Węglarz w biegu na 400 m z wynikiem 57.06 (trener Piotr Morka). Trochę szczęścia do zdobycia medalu zabrakło Kacprowi Wieczorkowi w biegu na 60 m i Kamilowi Kalinowskiemu w biegu na 200m, którzy zajęli IV miejsce. Daria Zalewska, uzyskując trzeci wynik eliminacji biegu na 60 m ppł., z powodu kontuzji nie mogła powalczyć o medal w finale.