4 medale zapaśników na Pucharze Polski Kadetów w Radomiu

2

Kolejny udany start zanotowali młodzi zapaśnicy. W miniony weekend, 11-13 października w Radomiu, podczas Jesiennego Pucharu Polski Kadetów (Juniorów Młodszych) w zapasach w stylu klasycznym, uczniowie naszej szkoły wywalczyli cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy.

5

Kategorię do 42 kilogramów zdominował Kamil Czarnecki, który w wielkim stylu wywalczył pierwsze miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również drudzy w swoich kategoriach: Filip Petrończak (54 kg) i Mariusz Tochwin (69 kg) oraz Gracjan Głogiewicz (63 kg), który ukończył rywalizację na trzecim miejscu.

W klasyfikacji drużynowej ekipa MKZ Unia Racibórz została sklasyfikowana na drugiej pozycji. W Radomiu punktowali ponadto Tomasz Wawrzyńczyk (85 kg) – 5. miejsce, Krzysztof Prasek (54 kg) i Filip Świerczewski (58 kg) – 7. miejsce. Kamil Kremer (58 kg) ukończył zawody na 12. miejscu , a Michał Michniewicz (50 kg) został sklasyfikowany na 21. pozycji.

4 1

Warto nadmienić, że wszyscy medaliści naszej szkoły dostali powołanie z kadry narodowej na Międzynarodowe zgrupowanie, które będzie poprzedzone turniejem w Czeskim Tryńcu.