Dominacja lekkoatletów SMS-u na zawodach w Bielsku – Białej

b15Upalna, słoneczna pogoda towarzyszyła lekkoatletom podczas rozgrywanych w Bielsku Białej Mistrzostwach Okręgu Śląskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Przez dwa dni 7-8 czerwca trwała zacięta rywalizacja w lekkoatletycznych konkurencjach. Z zawodów tych nasi raciborscy lekkoatleci przywieźli sporo medali i wiele ciekawych wyników. Dwa złote medale ( 100 m – 10,91 sek i 200 m- 21,63 sek ) i rekord życiowy w biegu na 200 wywalczył Kacper Wieczorek. Również dwa złote krążki otrzymała Natalia Węglarz za bieg na 200m (25,96 sek) oraz za bieg na 400m (58,87 sek). Dwa medale: koloru złotego za bieg na dystansie 200m (22,05 sek) oraz koloru srebrnego za bieg na 400 m (49,05) otrzymał Daniel Zalewski. Jeden złoty medal, ale za to za 7 konkurencji w wieloboju wywalczyła Daria Zalewska, która walcząc z rywalkami i z chorobą nazbierała 4463 punkty. Kolejną złotą medalistką  została Anna Szyjka w biegu na 3000 m . W biegu na tym dystansie uzyskała czas 10;14,20 min.  Złoty medal otrzymał również Kamil Kalus za bieg na 3000 m. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 9;23,42 min. Na odległość 56,80 m posłał oszczep Dawid Mendelski, co zapewniło mu zwycięstwo w konkursie.

W ramach Mistrzostw Śląska Juniorów odbył się również wielobój młodzików. W sześcioboju chłopców startowało dwóch zawodników z Raciborza: Szymon Dziuba i Kamil Kalinowski. Zwycięstwo uzyskał Szymon Dziuba zdobywając 3 353 punkty, srebrny medal trafił w ręce Kamila Kalinowskiego.

Z rywalizacji o medale Mistrzostw Śląska zrezygnował Dawid Żebrowski, który będąc juniorem młodszym  startował poza konkursem w biegu na wyższych (juniorskich ) płotkach. W ten sposób Dawid przygotowuje się do rywalizacji o miejsce na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w lipcu odbędą się w Eugene (USA). Podczas biegu na wyższych płotkach Dawid uzyskał bardzo dobry rezultat 14,10 sek.

Tuż poza strefą medalową (4 miejsce) znaleźli się  Damian Fica , który w biegu na 800m uzyskał czas 2;03,11 min oraz Aleksander Kijewski , który w biegu na 400 m osiągnął rezultat 52,84 sek. Siódme miejsce zajął Patryk Sochiera w biegu na 200m z czasem 23,32 sek.

Trenerami naszych zawodników są: Joanna Skalik, Piotr Morka, Kazimierz Stępień i Karol Szynol.