Antoni Koćwin triumfuje jako Mistrz Polski w zapasach!

Antoni Koćwin sięgnął po tytuł Mistrza Polski w zapasach klasycznych w kategorii wiekowej do lat 15. To wyjątkowy sukces dla młodego sportowca oraz powód do dumy dla jego klubu MKZ „UNIA” Racibórz i całej społeczności sportowej.
Zawody Mistrzostw Polski odbywały się w dniach 8-10 marca w Janowie Lubelskim. Antoni w imponującym stylu pokonał pięciu rywali, w drodze do finału stanął naprzeciwko Macieja Gryni z Sobieskiego Poznań. To starcie miało szczególne znaczenie, gdyż wcześniej Antoni doznawał porażek w pojedynkach z Grynią na różnych turniejach. Tym razem jednak Koćwin okazał się lepszy, pokonując swojego rywala i zapewniając sobie tytuł Mistrza Polski.
Wywalczenie mistrzowskiego tytułu to nie tylko ogromny sukces dla Antoniego, ale również otwarcie nowych drzwi na arenie międzynarodowej. Jego zwycięstwo gwarantuje mu kwalifikację na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju tego roku w Grecji. To ogromna szansa dla młodego zapaśnika, aby reprezentować Polskę i rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kontynentu.
Warto także wspomnieć o osiągnięciach innych zawodników naszej szkoły na Mistrzostwach Polski. Sebastian Koch zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 38 kg, Bartosz Lewandowski uplasował się na czternastym miejscu w tej samej kategorii, a Tymon Kremer zdobył dziewiąte miejsce w kategorii wagowej do 41 kg. Dodatkowo, Dawid Wańdoch zajął ósme miejsce w kategorii wagowej do 44 kg, a Natan Kitel szesnaste w tej samej kategorii. Oskar Kaletka zajął dwunaste miejsce w wadze 48 kg, Dominik Siemiątkowski szesnaste w tej samej kategorii, a Bartosz Rutkowski osiemnaste w wadze 57 kg.
Trenerami Antoniego są Dawid Ersetic, Mateusz Wanke i Piotr Żurawik.