Dobry start zapaśników na Litwie

litwa1Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w stylu klasycznym  w Kownie(12.04). Najlepiej spisał się Filip Świerczewski, który wygrał kategorię do 48 kg. Zapaśnik MKZ Unii Racibórz w drodze po ostateczne zwycięstwo, wygrał  dwie walki z zawodnikami z Rosji, później okazał się lepszy od przedstawiciela Finlandii i Litwy, a w finale pokonał reprezentanta Białorusi. Klubowi koledzy Filipa Świerczewskiego również mogą być zadowoleni ze swojego startu na Litwie. Występujący w kategorii do 59 kg, Marcin Tochwin zajął 2 miejsce, a Gracjan Głogiewicz w tej samej wadze, wywalczył 3-ą pozycję. Kamil Kremer tym razem swój występ zakończył na eliminacjach. Zawody w Kownie miały bardzo mocną obsadę. W kategorii młodzików rywalizowało ze sobą blisko 300 zawodników między innymi z Norwegii, Szwecji, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.