20 medali pływaków na Kędzierzyńskich Koziołkach

K image000001(1)20 pięknych medali  – 12 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe wywalczyła 10-osobowa grupa uczniów naszej szkoły w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Kędzierzyńskie Koziołki”. Podopieczni trenera Sławomira Szweda zdominowali najstarsze kategorie wiekowe wygrywając większość swoich wyścigów. Konkursową konkurencję 200 metrów stylem motylkowym, na uczczenie 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego, wygrali zdecydowanie Wiktoria Tadko i Kamil Gohla. W nagrodę otrzymali nagrody, tym trening z mistrzem świata na tym właśnie dystansie Pawłem Korzeniowskim, upominki sportowe i premie finansowe. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został Maciej Leszczyński, druga była Wiktoria Tadko.

Złote medal zdobyli: Kamil Gohla, Wiktoria Tadko, Maciej Leszczyński, Marcin Wręczycki, Nikola Wilk, Paulina Krauze, Paulina Kużaj, srebrne: Mateusz Ryszkowski, Nikola Wilk, brązowe: Paulina Kużaj, Mateusz Ryszkowski, Marcin Wręczycki, Nikola Wilk. Tuż za podium uplasowała się Helena Krupa.

W zawodach wzięło udział 335 zawodników z 32 klubów. Była to zauważona przez uczestników, doskonała promocja pływackiej oferty szkoły.