Światowy Dzień Ziemi

176619767_3396506860451212_379912135969173984_nDzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim święta Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole. Wszystkie informacje o dzisiejszym święcie znajdują się tutaj:  Dzień Ziemi w ZSOMS

W ramach działań na rzecz polepszenia stanu środowiska i warunków życia jej mieszkańców, nasza szkoła postanowiła przystąpić do projektu Zbieramto w szkole.  Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci oraz edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych.

Co zbieramy?

1. Złom srebra – czyli np. porwane łańcuszki
2. „Małye” elektrośmieci – zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety
3. Klocki LEGO – najlepiej z opakowaniami i instrukcjami
4. Zegarki tarczowe – (nie zbieramy zegarków ściennych i typu „budzik)
5. „Dobre monety” – pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu
6. Znaczki pocztowe – nowe i używane (prosimy wycinać z kopert z zachowaniem 1 cm marginesu)

Dary możecie przynosić do szkoły. Pudełko znajduje się na korytarzu w budynku A, obok pokoju nauczycielskiego.

 

Barbara Krok

Komentowanie jest wyłączone