Złoto dla Julii Łukasiak

28511077_1711110232279664_505186221_nJulia Łukasiak, zapaśniczka z ZSOMS, zdobyła złoty medal podczas rozgrywanego w ten weekend (24.02) w Berlinie – Międzynarodowego Turnieju w zapasach kobiet. W rywalizacji kadetek, zawodniczka raciborskiej Unii całkowicie zdominowała kategorię wagową 53 kg i po wygraniu aż siedmiu walk, zasłużenie sięgnęła po złoty medal.

W tym samym czasie w Mińsku na Białorusi odbywał się międzynarodowy turniej zapaśniczy w grupie wiekowej kadetów w stylu klasycznym, w którym uczniowie ZSOMS w Raciborzu wywalczyli 3 medale. I miejsce w kategorii wagowej do 110 kg wywalczył Tomasz Wawrzyńczyk, II miejsce zajął w kategorii do 60 kg Krzysztof Steffan, natomiast Kamil Czarnecki uplasował się na III pozycji w kategorii wagowej do 55 kg.

W tym samym czasie w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików, w których srebrny medal wywalczył Marcin Łaszewicz w kategorii wagowej do 62 kg.