Pierwsze Arena Grand Prix Polski

GPP 28383827_954395988041094_416985028_n (1)Na 6-ścio torowej 25 metrowej pływalni z Kozienicach rozegrano pierwszą w tym roku imprezę sportową Arena Grand Prix Polski. W zawodach 24/25 lutego wystartowało 189 zawodników z 40 klubów, w tym pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Nasi zawodnicy pokazali się na początku sezonu z dobrej strony. Magdalena Modrzejewska wygrała łączną punktację za styl grzbietowy w kategorii 16-latek, ca dało jej czwartą lokatę w kategorii Open. Drugie miejsce w 17/18-latkach i szóstą w Open w stylu klasycznym zajął  Paweł Smoliński. Druga w stylu klasycznym wśród 15-latek była Oliwia Mosek. Victoria Kocjan wywalczyła czwarte miejsce w kategorii 17/18 -latek i piątą w Open w stylu klasycznym. Mateusz Krystyniak (17-18 lat) uplasował się na czwartym miejscu w stylu klasycznym, a Oskar Mosek (17-18 lat) także w stylu klasycznym zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Trenerami startujących w Kozienicach zawodników są Piotr Generalczyk i Rafał Bałys.

Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski zaplanowano 10/11 marca w Lublinie. Ważne zawody dla 12-latków, w dniach 23-24 marca (piątek – sobota) odbędą się na pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Będą to Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. Wystartują w nich pływacy ze Śląska i województwa opolskiego.