Zapaśniczki i zapaśnicy na podium

25400908_530805413953039_465139248_oW dniach 1-3 grudnia w Czarnym Borze k. Wałbrzycha odbył się, w niesłychanie mocnej międzynarodowej obsadzie, Czarny Bór Open w zapasach kobiet. W zawodach udział brały wszystkie czołowe zawodniczki z Polski oraz reprezentantki 15 europejskich krajów. Oczywiście na tym turnieju nie mogło zabraknąć zapaśniczek z ZSOMS w Raciborzu. Najlepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka, która zajęła III m. w kat. wag. do 56 kg. Bardzo wysoką VII pozycję zajęła Julia Łukasiak w kat. wag. do 52 kg. Warto nadmienić, że powyżej wymienione uczennice z kl. I LZL były najlepszymi Polkami w swoich kategoriach wagowych. Pozostałe zawodniczki: Julia Basińska, Natalia Duksa i Weronika Szewczyk zajęły dalsze pozycje. Następnie dziewczyny uczestniczyły w międzynarodowym zgrupowaniu szkoleniowym, które zakończyło się meczem Polska – reszta Europy, który niestety przegraliśmy wynikiem 7 – 11.

W miniony weekend odbył się w Dębicy X Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów im.: Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego. Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników uzyskanych przez uczniów ZSOMS w Raciborzu: