Zapaśnicy na podium

23666477_1610797115644310_1455050708_nW dniach 11-12 listopada odbyły się w Raciborzu Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach startowało 10 uczniów ZSOMS w Raciborzu, którzy wywalczyli 3 brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli: Maciej Krupa (kat. wag. do 59 kg.), Mateusz Iwanowski (kat. wag. do 66 kg) i Kacper Pogorzelski (kat. wag. do 100 kg). Wszyscy medaliści są uczniami klasy II GLZ. Warto nadmienić, że MKZ Unia Racibórz uplasował się na II pozycji w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki pozostałych uczniów:
Maciej Szuła – X m. w kat. wag. do 38 kg
Kamil Kapciak – XI m. w kat. wag. do 38 kg
Szymon Sosnowski – XIV m. w kat. wag. do 42 kg
Igor Skiba – XXII m. w kat. wag. do 59 kg
Hugo Kieś – Wiśniewski – XXV m. w kat. wag. do 59 kg
Marcin Łaszewicz – XXVII m. w kat. wag. do 59 kg 23619014_1610797495644272_366665995_n
Jerzy Podurgiel – XVI m w kat. wag. do 66 kg

W tym samym czasie w Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetek i Juniorek „Berlin Cup”, w którym nasze zapaśniczki Sylwia Martyka (kl. I LZL) i Weronika Szewczyk (kl III SL) wywalczyły brązowe medale. Pozostałe dziewczyny: Julia Basińska i Julia Łukasiak (z kl. I LZL) zakończyły rywalizację na dalszych pozycjach. Warto dodać, że dziewczyny zostały po turnieju w Niemczech i biorą udział wraz z kadrą Polski w międzynarodowym zgrupowaniu szkoleniowym.