11 medali zapaśników

1Z dużym powodzeniem startowali młodzi zapaśnicy ZSOMS na rozegranym w Katowicach Turnieju im. Jana Czai dzieci, młodzików i kadetów w stylu klasycznym. Podopieczni trenerów Piotra Żurawika i Mateusza Wanke zdobyli w sumie 11 medali. W grupie młodzików złoty medal przywiózł do Raciborza Kacper Pogorzelski (100 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Sosnowski (42 kg) i Igor Skiba (59 kg). W rywalizacji kadetów swoje kategorie wygrali Kamil Sosnowski (58 kg), Arsen Mkrtchyan (85 kg), Jakub Otulak (63 kg) i Krzysztof Prasek (76 kg). Na drugim miejscu zawody ukończyli Dawid Mkrtchyan (85 kg), Nils Heiduczek (63 kg) i Kamil Kremer (76 kg). Z kolei na trzecim miejscu turniej ukończył Daniel Grzeszczyk (85 kg). W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz bezapelacyjnie zajęła pierwsze miejsce. Nasz zespół wyprzedził GKS Katowice i Lokomotiv Krnov z Czech.