I miejsce w finale miejskim w siatkówce dziewcząt

W ubiegłą środę (5.03.2014) w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym „Sokół” odbył się finał miejski szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt. O tytuł mistrza tegorocznych rozgrywek rywalizowały siatkarki naszego liceum z uczennicami II LO.  Od początku mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. W pierwszym secie nasze siatkarki dobrze spisywały się w obronie, dzięki czemu mogły skutecznie wyprowadzić kontratak i wygrać pierwszą partię. Drugi set nie wyglądał już tak kolorowo. Problemy ze skończeniem ataku oraz wiele zepsutych zagrywek doprowadziły do wyniku 1:1. Trzeci set był bardzo zacięty. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak nasze dziewczyny do końca zachowały zimną krew, kończąc tę ostatnią partię wynikiem 16:14. Dzięki wygranej z LO2 oraz wcześniej z LO1 i ZSE nasze siatkarki zajęły pierwsze miejsce, zdobywając puchar oraz możliwość zagrania w dalszych rozgrywkach.

Dziewczyny grały w składzie: Simona Duda II ASL, Wiktoria Stuligłowa I SL, Samanta Konieczna I BL, Patrycja Komor I BL, Monika Łukaszów III SL, Aleksandra Migas I SL, Maria Malura I SL, Julia Lucyga I SL.

Trenerzy: Paweł Kędzior, Bartosz Frątczak