Sukces zapaśników w Międzynarodowym Lidice-Sokol Cup

1Zapaśnicy ZSOMS w Raciborzu w miniony weekend z powodzeniem startowali w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju „Lidice – Sokol Cup”, niedaleko Pragi. W tych renomowanych zawodach z udziałem grup młodzieżowych startowały zawodniczki i zawodnicy z 8 państw: Czech, Słowacji, Chorwacji, Niemiec, Danii, Norwegii, Rosji i Polski. Złote medale zdobyli: Mariusz Tochwin (kl. I LZL) – kat. wag. do 69 kg w kadetach, Jakub Otulak (kl. II GPZ) – kat. wag. do 54 kg w młodzikach, Nils Heiduczek (kl. II GPZ) – kat. wag. do 63 kg w młodzikach, Kacper Pogorzelski (kl. I GLZ) – w kat. wag. do 100 kg w młodzikach. Brązowe medale: Maciej Szuła (kl. I GLZ) – w kat. wag. do 38 kg w młodzikach, Kamil Kapciak (kl I GLZ) – w kat. wag. do 42 kg w młodzikach, Mateusz Iwanowski (kl. I GLZ) – w kat. wag. do 63 kg w młodzikach, Arsen Mkrtchyan (kl. III GFZ) – w kat. wag. do 76 kg w kadetach.

3 4

2 5

9W tym samym czasie w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w stylu wolnym i 10 seniorek w zapasach kobiet, w których startowało 3 uczniów ZSOMS w Raciborzu. Najlepiej spisała się Weronika Szewczyk z kl. ILZL, która ukończyła rywalizację na V pozycji w swojej kategorii wagowej. Tegoroczni maturzyści: Patryk Gołuchowski i Remigiusz Waśkowski zajęli odpowiednio X i VIII miejsce w swoich kategoriach wagowych. Warto nadmienić, że mimo młodego wieku, nasi uczniowie potrafią z powodzeniem rywalizować w grupie wiekowej seniorów. Natomiast sporo medali w tych Mistrzostwach Polski wywalczyli absolwenci ZSOMS w Raciborzu. Mistrzynią Polski w kat. wag. do 60 kg została Agnieszka Król. Agata Walerzak wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 53 kg, a Patryk Ołenczyn zdobył brązowy medal w kat. wag. do 65 kg. Również brązowy medal zdobył Mateusz Kampik w kat. wag. do 70 kg. Na trzeciej pozycji uplasowała się także Agata Tatar w kat. wag. do 63 kg.