Zapaśnicy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

6W Drzonkowie (k. Zielonej Góry) w dniach 28.04-2.05.2017 odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i w zapasach kobiet. Naszą szkołę w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych reprezentowało 13 zawodników i 1 zawodniczka, którzy wywalczyli 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Najlepiej spisali się: Kamil Czarnecki (kl. III GFZ), który obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku i wywalczył złoty medal w kat. wag. do 46 kg, oraz Jakub Majdański (kl. I LZL), który jako reprezentant klubu „Agros” Żary, również stanął na najwyższym stopniu podium w kat. wag. do 69 kg. Srebrne medale wywalczyli: Arsen Mkrtchyan w kat. wag. do 76 kg, oraz Tomasz Wawrzyńczyk w kat. wag. do 100 kg (obaj z kl. III GFZ). Na najniższym stopniu podium stanęli: Gracjan Głogiewicz w kat. wag. do 63 kg, oraz Filip Świerczewski w kat. wag. do 69 kg (obaj z kl. I LZL). W zapasach kobiet brązowy medal wywalczyła Natalia Duksa (kl. I LZL) w kat. wag. do 60 kg.