Sukcesy zapaśniczek i zapaśników stylu wolnego

2W Gniewie odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w rywalizacji juniorek do lat 20. Absolwentka ZSOMS,Agata Walerzak, wygrała wszystkie walki w zawodach w kategorii 51 kg i stanęła na najwyższym stopniu podium. Druga z przedstawicielek naszej szkoły, Weronika Szewczyk (kl. II SL) wywalczyła trzecie miejsce w gronie zapaśniczek, które startowały w kategorii wagowej 55 kg. Na rozgrywanym równolegle w Gniewie II Pucharze Polski w kategorii wiekowej kadetek, brązowy medal wywalczyła Natalia Duksa. Uczennica klasy I LZL w stawce 21 zawodniczek zajęła trzecie miejsce w wadze do 60 kg.

4W Staszowie w dniach 7-8.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Mistrzem Polski w kat. wag. do 66 kg został absolwent ZSOMS w Raciborzu Patryk Ołenczyn. Wicemistrzem Polski Juniorów w kat. wag. do 74 kg został uczeń klasy III AZF, Remigiusz Waśkowski. V miejsce w kat. wag. do 60 kg zajął Patryk Gołuchowski – kl. III AZF.

3 1

Natomiast 1 kwietnia odbyły się w Tychach Mistrzostwa Śląska w zapasach kobiet. Znakomicie spisały się tam uczennice klasy I GLZ: Laura Siwak i Alicja Gołąbek, które wywalczyły srebrne medale w swoich kategoriach wagowych.