GMS na podium Mistrzostw Szkół Sportowych w pływaniu

17308726_976701729098416_3966066905288055231_nGimnazjum Mistrzostwa Sportowego zajęło eksponowane miejsce na podium Mistrzostw Szkół Sportowych w pływaniu. Podopieczni trenerów Piotra Krużołka, Rafała Bałysa i Marcina Sroki zdobyli 378 pkt. i ostatecznie wywalczyli trzecią lokatę. Ulegli w walce o drugie miejsce ekipie z Oświęcimia tylko o jeden punkt. Zawody wygrało Gimnazjum nr 78 z Warszawy z dorobkiem 442 pkt. Dla naszych gimnazjalistów to jeden z największych sukcesów ostatnich lat na tego typu zawodach. Mistrzostwa po raz 19. rozegrano w Raciborzu. Pływalnia H2Ostróg gościła przez dwa dni 357 młodych pływaków z 44 zespołów z całego kraju. Rywalizowano w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy walczyli nie tylko o indywidualne medale, ale i ważne punkty dla swoich szkół. Wśród naszych gimnazjalistów na uwagę zasługuje bardzo dobry start Magdaleny Modrzejewskiej, która w stylu grzbietowym zdobyła po zaciętych pojedynkach dwa złote medale, ustanawiając wartościowe rekordy życiowe. Takich rekordów nasi pływacy zanotowali wiele na swoich kontach. Po medale sięgali także Julia Bura, sztafeta chłopców 4×100 metrów stylem dowolnym, niezwykle ambitnie walcząca Katarzyna Zarembik  i Oliwia Mosek. Na podkreślanie zasługuje start najmłodszej w gronie trzech roczników gimnazjalnych Pauliny Wojtaszewskiej. W pięknym stylu wywalczyła dwa cenne brązowe medale, pokonując starsze rywalki.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali, w szkołach podstawowych: Wiktoria Maciuszek Zespół 17353505_976705829098006_4296028548034159290_nSzkół z Rudnej i Maxim Jendrzejczyk z SP nr 50 Warszawa. W gimnazjach –  Aleksandra Dudek z SMS Bydgoszcz i Filip Orlicz z G nr 78 z Warszawy. Wsród raciborzan najlepszą zawodniczką szkół podstawowych została Patrycja Wiktorowicz i Tymoteusz Staroń z SP15 oraz w gimnazjach Magdalena Modrzejewska i Miłosz Mencel (GMS). Pucharami dyr. ZSOMS Ludmiły Nowackiej i dyr. SP 15 Andrzeja Ciesielskiego uhonorowano także ich trenerów: Ewę Rudzką-Bałys i Piotra Krużołka.

17265205_976703185764937_270525580367922844_nHonorowy patronat mistrzostw objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. Patronat sprawowali również prezydent Raciborza Mirosław Lenk i Starosta Raciborski Ryszard Winiarski. Gośćmi zawodów byli: starosta Ryszard Winiarski, wiceprezydent Wojciech Krzyżek, dyr. ZSOMS Ludmiła Nowacka, prezes MKZ Unia, mistrz olimpijski w zapasach Ryszard Wolny, prezes ZNP o/Racibórz Teresa Ćwik, prezes KOiTG Sokół Marcin Handziuk, znakomici polscy trenerzy pływania: Jolanta Kocjan i Ryszard Kowalczyk, kierownik szkolenia sportowego w ZSOMS Katarzyna Marców i gospodarz obiektu, wicedyrektor OSiR Dariusz Tkocz. Funkcję sędziów głównych pełnili: Irena Noga z Raciborza i Dawid Stojanowski z Tych. Spikerem był Piotr Kielar, a naczelnikiem i kordynatorem organizacji tego przedsięwzięcia był prezes Victorii Sławomir Szwed.

Szkolne zawody były doskonałą promocją naszego miasta i pływania. Dostrzegli to także uczestnicy mistrzostw, wielokrotnie podkreślając walory naszego miasta oraz chęć przyjazdu na kolejne zawody.