Weronika Knapik czwarta na Mistrzostwach Polski

Weronika Knapik zajęła 4 miejsce w wyścigu na 200 m stylem klasycznym(2:38,64) i 7 miejsce na 100 m tym samym stylem(1:16,61) podczas  Mistrzostw Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu, które w miniony weekend odbyły się w Gliwicach(07 – 09.03).knapik1

Dla uczennicy naszej szkoły to najlepszy występ w dotychczasowej przygodzie z pływaniem. Trenowana przez Piotra Krużołka zawodniczka po raz pierwszy zdołała awansować do finałów A zawodów rangi mistrzowskiej. Weronika Knapik została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw z  województwa śląskiego(nagrodzony został również trener Krużołek), a dobre wyniki pozwoliły jej uzyskać II klasę sportową. Ponadto zawodniczka Piątki Chorzów pływała również w finale B na 50 m stylem klasycznym i z czasem 36,16 sek. ostatecznie została sklasyfikowana na 15 miejscu.knapik2

Kolejna pływaczka z SMS-u, Wiktoria Bocheńska(Unia Racibórz) wystąpiła w finale B na 200 m stylem motylkowym. Czas 2:35,75 sek. pozwolił na zajęcie 15 miejsca. Z dobrej strony pokazali się również pozostali uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w Gliwicach. Zarówno Zuzanna Świątek jak i Jan Baran zdołali poprawić swoje rekordy życiowe.