Zapaśnicy SMS Racibórz startowali w Pucharze Polski

Uczniowie naszej Szkoły, Michał Kampik i Kamil Bordo z powodzeniem walczyli  w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Dwudniowe zawody(01 -02.03) odbyły się w raciborskiej hali Arena Rafako.zapasy 1

Najlepiej zaprezentował się Michał Kampik(LKS Dąb Brzeźnica), który w kategorii wagowej do 58 kg zajął 3 miejsce. Dobry występ zaliczył również Kamil Bordo(MKZ Unia Racibórz), który jako przedstawiciel najmłodszego rocznika wygrał 3 walki i ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu w kategorii do 50 kg. Zarówno Michał Kampik jak i Kamil Bordo uzyskali  kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Finałowe zawody odbędą się w czerwcu.

W tym samym czasie w Brzegu Dolnym odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach stylu wolnym. Startujący tam Mateusz Kampik w kategorii do 69 kg wywalczył  srebrny medal, pokonując między innymi zawodników z Rosji i Litwy.