14 medali lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska

16468902_1213349625452756_566431576_nBardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie na rozegranych 1 lutego w pobliskiej Ostrawie Mistrzostwach Śląska Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Zawodnicy Victorii wielokrotnie meldowali się w czołówkach swoich konkurencji. Zdobyli w sumie 14 medali, w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stawali: Anna Szyjka, Victoria Wachowska, Agata Grela, Krzysztof Turski (absolwent GMS), Piotr Raczek, Karol Kasprzycki, Kacper Haręzga, Kacper Wieczorek. Srebrne medale wywalczyli: Szymon Dziuba (dwukrotnie), Agata Grela, Rafał Żyła, Agnieszka Sichma, brązowy medal zdobył Wojciech Wysłuch. Doskonale zaprezentowała się także w tych zawodach absolwentka naszego SMS-u i była zawodniczka Victorii Justyna Święty. W biegu na 200 m usykała rezultat 24,48 i na 300 m 37,66.

Szkoleniowcami lekkaoatletów są: Piotr Morka, Joanna Skalik, Katarzyna Hyjek-Młynarczyk, Kazimierz Stępień.