II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce nożnej chłopców

IMAG2613.jak-zmniejszyc-fotke_plPiłkarska drużyna ZSOMS, złożona z uczniów klas mundurowych, zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Turniej na tym szczeblu rywalizacji odbył się 2 czerwca w Wodzisławiu Śląskim. W pierwszym spotkaniu, zespół prowadzony przez Andrzeja Marców, pokonał ZST z Wodzisławia Śląskiego 3:1. W meczu decydującym o awansie do finału wojewódzkiego nasza drużyna zmierzyła się z SMS-em Szczyrk. Emocjonujący mecz zakończył zwycięstwem zawodników ze Szczyrku. Decydująca w tym spotkaniu okazała się pierwsza połowa. Nasza drużyna przegrała ją 0:4. Piłka jak zaczarowana nie mogła znaleźć drogi do bramki. Kilka razy lądowała na poprzeczce oraz słupku. W drugiej połowie nasi zawodnicy pokazali prawdziwą wolę walki i konsekwentnie dążyli do zwycięstwa. Do samego końca meczu ważyły się losy spotkania. Drużyna ze Szczyrku może mówić o prawdziwym szczęściu, gdyż nawet w ostatniej akcji bramkarz szczęśliwie wybronił piłkę unikając w przypadku remisu rozstrzygających rzutów karnych.