Udane starty zapaśników

z1W miniony weekend 20-22 maja odbyły się ważne starty dla naszych zapaśników. W Rudniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach sytu wolnym. Nasi uczniowie reprezentujący klub LKS Dąb Brzeźnica zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepiej spisał się Patryk Gołuchowski (kat. 55kg),  który wywalczył srebrny medal, przegrywając po zaciętej walce z zawodnikiem Adamem Górzyńskim Gryf Wojnowo. Na dalszych pozycjach sklasyfikowani zostali Remigiusz Waśkowski i Szymon Jakubczyk. W grupie juniorskiej walczyli z powodzeniem nasi absolwenci Patryk Ołenczyn i Mateusz Kampik. Patryk wywalczył srebrny medal w kategorii do 60kg, a Mateusz brązowy w kategorii do 66kg.

z2W tym samym czasie w międzynarodowym turnieju w Kladnie (Czechy) wystartowali zapaśnicy stylu klasycznego. Turniej ten cieszy się corocznie dużą popularnością, w skutek czego startuje w nim wielu zapaśników z różnych stron Europy. Szkołę reprezentowało 9 zapaśników oraz 1 zapaśniczka.
Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Tomasz Wawrzyńczyk, Michał Michniewicz, Julia Michniewicz. Srebrne Mariusz Tochwin i Jakub Otulak. Brązowy medal przypadł Nilsowi Heiduczkowi. Na dalszych pozycjach turniej zakończyli: Wojciech Siwak, Kamil Marcinkowski, Kamil Kremer, Filip Świerczewski.

Tekst, zdjęcia: Piotr Żurawik