Pływacy wygrali Ligę Klubów Śląskich

1 001

Po raz pierwszy w historii swoich startów 14-letni pływacy Victorii wygrali zdecydowanie klasyfikację generalną Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Podopieczni trenera Piotra Krużołka z ZSOMS zanotowali na swoim koncie zwycięstwa i miejsca na podium lub też zajmowali czołowe miejsca. Cieszą czołowe lokaty zespołów sztafetowych, bo to zawsze jest wykładnia siły drużynowej klubu. W sumie podczas czterech edycji (trzy na pływalni 25-metrowej, jedna na pływalni 50-metrowej) młodzi 14-letni pływacy zdobyli w sumie 1.493 pkt., wyprzedzając drugiego Aligatora Gorzyce o ponad 400 pkt. (1.080 pkt.). Sklasyfikowano 23 zespoły. Wygrali także klasyfikację medalową wywalczając 39 medali (17 złotych, 12 srebrnych, 10 brązowych). W klasyfikacji indywidualnej chłopców Jarosław Lesik zajął drugie miejsce, a Dawid Bubak był trzeci. Wśród dziewcząt Magdalena Modrzejewska wywalczyła piątą lokatę, natomiast Katarzyna Zarembik zameldowała się na siódmej pozycji.

20160516_084659

Ostatnia IV runda odbyła się 13 maja na 50-metrowej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Rywalizowano w kategoriach wiekowych 14 lat, 15 lat, 16 lat i starsi.

W klasyfikacji 15-latków Victoria zakończyła drużynową klasyfikację na 11. miejscu, a wśród 16-latków i starszych zajęła czwartą pozycję z dorobkiem 689 pkt. Wywalczyli w sumie 9 medali (3 srebrne i 5 brązowych).

Pływacy SMS-u Racibórz u progu letniego sezonu startowego zaprezentowali dobrą dyspozycję. Wielokrotnie zajmowali miejsca na podium. To może dobrze prognozować przed występami na Letnich Mistrzostwach Polski. Szkoleniowcami naszych zawodników są: Maria Gawliczek, Piotr Generalczyk, Piotr Krużołek, Rafał Bałys, Marcin Sroka, Sławomir Szwed

Ciekawsze wyniki zawodników Victorii – uczniów ZSOMS w Raciborzu:

14 lat:

1m sztafeta 8×50 m stylem dowolnym 3.50,43 (M. Modrzejewska, A. Podlasek, W. Bałys, M. Borsuk, J. Wituszyński, K. Zarembik, J. Lesik)

1m sztafeta 4×50 m stylem dowolnym chł. 1.50,64 (A. Podlasek, D. Bubak, P. Zwadło, J. Lesik)

2m sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dz. 2.01,67 (M. Modrzejewska, M. Borsuk, W. Bałys, K. Zarembik)