Sukcesy zapaśników na arenie międzynarodowej

z2

Od 13 do 14 maja odbywał się Międzynarodowy Turniej Kadetów w stylu klasycznym o Grand Prix Zagrzebia – Chorwacja. Na te zawody powołanie otrzymał Flip Petrończak i Kamil Czarnecki. Są oni aktualnie najlepszymi zawodnikami w kraju w swoich kategoriach wagowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się również na arenie międzynarodowej. Obydwaj wywalczyli srebrne medale przegrywając w finale z zawodnikami z Węgier. W zawodach wzięło udział 13 państw. Filip startował w kategori do 54 kg, a Kamil do 42 kg.

z1

W tym samym czasie w Dormagen (Niemcy) wystartowała Natalia Duksa, która po jednej wygranej walce i dwóch przegranych, została sklasyfikowana na dalszej pozycji. Natalia startowała w grupie kadetek do lat 17. W tym samym turnieju w grupe seniorskiej debiutowała nasza tegoroczna maturzystka Agata Walerzak, która przegrała przy remisie z zawodniczką ze Szwecji, przez co również musiała pożegnać się z turniejem.