Zapaśnicy na najwyższych stopniach podium

3

W sobotę i w niedzielę (27 – 28.11) w Raciborzu odbył się Memoriał Ernesta Starzyńskiego i Piotra Starzyńskiego – Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W Arenie Rafako o komplet medali w poszczególnych kategoriach wagowych rywalizowło ponad 200 zawodników z 34 klubów z całego kraju. Wsród nich uczniowie ZSOMS, na co dzień trenujący w klubie MKZ Unia Racibórz.
Nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową, wyprzedzając Agros Żary i Granicę Gdańsk. Indywidualnie unici trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli Kamil Czarnecki (42 kg), Michał Michniewicz (47 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (100 kg). Srebrny krążek wywalczył Krzysztof Prasek (53 kg). Na piątych miejscach zawody ukończyli: Adrian Weczerek (35 kg), Jakub Otulak (42 kg) oraz Kamil Kremer (53 kg). Najlepszym zawodnikiem MKZ Unia Racibórz biorącym udział w Mistrzostwach Polski uznany został Michał Michniewicz. Tym samym MKZ Unia Racibórz trzeci raz z rzędu została Mistrzem Polski Młodzików. Zawodników miała przyjemność dekorować Ewa Lewandowska, dyrektor ZSOMS.