Złoto Julii Ziembickiej i Krzysztofa Turskiego

Julia Ziembicka.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentujący barwy raciborskiej Victorii, Julia Ziembicka i Krzysztof Turski  okazali się najlepszymi w kraju podczas Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które  rozegrano 26-27 września w Radomiu.

turs

W bardzo trudnych warunkach pogodowych podczas silnego wiatru i deszczu walczono o zwycięstwo podczas tych zawodów. W samotnym biegu, prowadząc od startu do mety w strugach deszczu i zimnie Krzysztof Turski doskonale rozłożył siły podczas biegu na 600 metrów. Odparł ataki rywali nie pozwalając się wyprzedzić i zasłużenie wywalczył złoty medal.

julia

Z  silnym przeciwnym wiatrem oraz bólem kontuzjowanej nogi walczyła również Julia Ziembicka w biegu na 100 m przez płotki. Julia zdecydowanie pokonała rywalki prowadząc od pierwszego płotka. Uzyskała bardzo wartościowy wynik 15,25 s. i szczęśliwa stanęła na najwyższym stopniu podium.

Blisko brązowego medalu była sztafeta Victorii 4×100 metrów chłopców. Sztafeta biegnąca w składzie: Dawid Dudar, Wiktor Kozyra, Aleksander Wieczorkiewicz i Krzysztof Turski uzyskała swój rekordowy wynik 45,99 sek. Pozwoliło to na osiągnięcie czwartego miejsca.

W pchnięciu kulą dobrze zaprezentowała się Dominika Mitręga. Zajęła 7 miejsce posyłając kulę na odległość 10,75 m.

W pięcioboju dzielnie walczyła ponadto Agnieszka Sichma, która ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce. Agnieszka zdobyła 2320 punktów w pięciu konkurencjach (100m ppł, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz w biegu na 600m) .

Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenerki Joanny Skalik.

Tekst, zdjęcia: Joanna Skalik